» Poradna » Mobily

Tiskárna pro občasné použití

Zdravím, rád bych Vás poprosil o radu.Potřeboval bych pomoct s výběrem tiskárny na občasný tisk. Převážně to budou fotografie do formátu A4, ale také nějaké dokumenty pro účetní.Čím levnější bude, tím samozřejmě lépe.Uvítal bych i kdyby to umělo kopírovat a skenovat.Teď mi došel leták z Makra na Epson L386 4464Kč + náplně navíc. Na ní se mi hodně líbí plnění. Nemusí se kupovat cartridge, ale jen barvy, které se dolejí. Čeho se však bojím je, že se zacpe. Když jsem řešil tiskárnu tak 14let zpět, tak jsem od toho upustil, protože prý ten inkoust nějak zasychá a musí se nechat vyčistit triska. Je to stále tak na to náchylné? Nebo doporučili byste mi nějakou jinou? Nutnost je wifi připojení, protože mám stolek jen na notebook a tiskárna se mi poblíž nikde nevleze.

Odpovědi na otázku

A co zkusit laserovou barevnou multifunkci např.https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/samsung-sl-c480w/

zalezi, co je obcasny tisk. jestli parkrat do mesice, tak bych se inkoustu vyhnul a sel do laseru.

Minimálně 4x do měsíce to budou nějaké papíry. Potom občasně nějaké fotografie (1x za 2 měsíce).

I na to "párkrát do měsíce" je dnes už inkoust OK.

Když se nechá tiskárna zapnutá, aby si občas pročistila trysky. Plýtvá elektřinou i inkoustem. Laser se dá klidně vypínat na dlouho, ale zase fotky z něj nic extra.

Moderní inkoustovka se sama uspí a spotřeba elen je nulanulaprd. Dneska bych na doma nic jiného nevolil, takhle to používám dva roky a přes wifi si může doma každý tisknout, jak chce. Ovšem taková laserová když se začne nahřívat a péct....to je žrout. Jednu mám uloženou pro případ nouze.

Pro občasné použití jedině laser či vosk.Pro fotky jedině inkoust nebo lépe vosk.Epson řada L a WorkForce nejsou určené pro tisk fotek.Laser není určen pro tisk fotek.Voskovka se nehodí na tisk textu a business grafiky.Fotka formátu A4 z inkoustovky vyjde klidně na 120,- včetně papíru. Z minilabu je to za zlomek ceny. Voskovka je na tom stejně.Inkoustové tiskárny potřebují tisknout alespoň 1x za 14 dní.Inkoustové tiskárny s pevnou hlavou a nádržkami jsou určeny pro každodenní provoz. Wifi připojení je velmi nespolehlivé, nejlepší je připojit tiskárnu síťovým kabelem přímo k routeru. Notebook si připoj jak chceš.Tiskárna by měla umět oboustranný tisk.Máš to pěkně pohromadě. Včíl mudrúj.

No podle tohoto jsem prostě stejně v loji a tiskárnu si opět nepořídím.

Delas dobre. Ten Epson neni vubec spatny (sam mam velmi podobny doma), ale domaci tisk fotografii je spatny napad - za vyssi naklady budes mit horsi kvalitu nez z nejblizsiho labu.

Fotky jednou za 2 měsíce pošli do fotolabu a kup nějakou [čb | barevnou] laserovou multifunkci.

Na tvoje potřeby je každá tiskárna krátká. Inkoust ti zaschne, laser není ideální na tisk fotek. Když budeš mít fotku, která má z foťáku třeba 5MB, může mít ve frontě na tisk klidně i stovky MB, záleží na nastavené kvalitě, a to ti přes wifi poleze celej den.Když upustíš od fotek, kup levnou černobílou laserovku, multifunkci, nemusíš se starat o zasychání (i když jednou za měsíc by si jí projet měl), těch pár dokumentů po wifi zvládneš (ale pozor, učitě ne scan, který taky může mít stovky MB v raw před zpracováním).Na fotky nech fotolab a podobné, vyjde to i několikrát levněji, než se s tím dělat doma 1x za měsíc.

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom "občasný tisk"?Já mám černobílou laserovou multifunkci Samsung, ten skener a možnost kopírování jsou užitečné funkce. Pokud jsem (zatím jednou) chtěl vytisknout něco barevně, skočil jsem si s fleškou do nedaleké firmy. A pokud bych chtěl vytisknout fotky ze svatby bratra švagra naší Mirky a pak dva roky nic, tak bych si to nechal udělat v blízkém fotolabu.Ale když jsem ještě pracoval, velmi se mi hodilo, že ve firmě bylo multifunkční zařízení co umělo skenovat mnohastránkový dokument a tisknout oboustranně i do formátu A3 a dost jsem litoval, že neumí tisknout barevně. Ale to nebyl kus nábytku co bych si chtěl a mohl pořídit do domácnosti.

Vám sa hodí atramentová, náplne by som neriešil, pretože vlastne nič netlačíte, úplne Vám stačí nejaká za 2 - 2,5 tis. Náplne riešte pri väčšom počte vytlačených stránok, to u Vás nehrozí. https://www.alza.cz/canon-pixma-mg5750-cerna-...

Problem resi CB laserovka. Fotky jednou za uherak levneji a lepe spacha fotolab.Konkretni laserovku vyberte podle konkretnich potreb. Jen bych si pohlidal, aby to melo ethernet (a nemusel jste blbnout s USB).