Tiskárna Panasonic KX-MB1520 a notebook HP Windows 10

ahoj,mám dotaz k tiskárně Panasonic KX-MB1520. Pokouším se jí nainstalovat na notebook HP s Windows 10. Je to nějaký ProBook s procesorem AMD Ryzen 5 4500U (přesnější označení na něm nevidím).Teď k problému. Nedaří se mi výše uvedenou tiskárnu nainstalovat. Stáhl jsem si z internetu ovladač, ale instalace selže ve chvíli, kdy vyžaduje tiskárnu k počítači připojit. Tiskárnu jsem s tímto ovladačem zkoušel na jiném počítači s Windows 10 a tam to proběhlo bez problémů. Co mě zaráží je fakt, že při zasunutí USB kabelu do notebooku není ani náznak nějaké komunikace mezi notebookem a tiskárnou.Zkoušel jsem i jiný kabel, ale nic. Nemáte někdo nějaký nápad? Někde jsem četl, že může být nekompatibilita mezi USB v notebooku a tiskárně díky tomu, že už je to starší typ tiskárny.

Odpovědi na otázku

jiný kabel, jak dlouhý?

Zkusil jsem nakonec 2 kabely. První asi 1 metr, druhy 1,5 metru.

Stáhl, doufám, odtud: https://www.panasonicdriver.com/panasonic-kx-mb1520-driver/Nebudu zkoumat jaké ten notebook USB, ale potíže by mohly být s nejnovější verzí USB. Předpokládám, že os na notebooku je v provozuschopném stavu bez ccleanování a podobných obskurností.

Ano, nabídlo mi to při vyhledávání tento odkaz. Notebook by měl byt v pohodě. Radši jsem z nej odinstaloval predinstalovane programy od HP. USB disk mi to detekuje bez problému. Zkoušel jsem tiskárnu od HP a ta jde bez problému.

Tohle je dost podivné, chápal bych, kdyby ta tiskárna měla staré 1.0 USB, ale prý má už 2.0...Pokud nepomohou ovladače (napřed nainstalovat ovladače a pak připojit tiskárnu), tak bych zkusil v BIOSU/UEFI nastavit Legacy mód na USB, apod. Anebo připojit tiskárnu přes USB HUB apod.