» Poradna » Ostatní

Tiskárna na potisk CD DVD

Můžete mi doporučit pořádnou mašinu která to umí? Nemyslim jako potisk lepiček, ale přímo printable disků, něco levnějšího, ale zase co nejkvalitnějšího. Tiskárnu jako takovou už mam plnící, takže ji potřebuju čistě jen na ty disky. Díky

Odpovědi na otázku

Pokiaľ chceš MF tlačiareň vyslovene na potlač optických médií (teda NIE tých lepiacich štítkov na CD/DVD) - tlačiareň MUSÍ mať funkciu Lightscribe a k tomu aj odpovedajúce média (tiež označené Lightscribe).Značené aj takto https://support.hp.com/doc-images/407/c00610058.gif@zz síce dal odkaz na zariadenie, ale tam je uvedené len potlač CD/DVD (ale nie je uvedené, AKÁ potlač - či na CD/DVD, ktoré majú už nanesenú vrstvu na tlačenie, alebo na Lichtscribe média) - takže aj toto si treba overiť - aký spôsob tlačiareň ponúka a aké máš média.Príklad:Lightscribe: https://www.itsk.sk/periferie-spotrebny-mater... Printable: https://images.uline.com/is/image/content/dam/imag... $Mobile_SI$&iccEmbed=1&icc=AdobeRGB

Možná rada do budoucna - než ze sebe uděláš veřejně blbce, tak si zkus zjistit o čem píšeš. Lightscribe (resp. konkurenční Labelflash) jsou technologie popisu médií laserem přímo v mechanice. A buď na drahých médiích která mají na lícní straně místo potisku speciální vrstvičku do které se pálí, nebo přímo do záznamové plochy - takže o to menší budeš mít kapacitu. S potiskem médií barvou to nemá nic společného.

Mám na mysli “potisk” inkoustem ne “vypálení”.

Potisk placek umějí jen některé inkoustovky a některé termosublimační tiskárny. Takže si projdi stránky výrobců tiskáren. Já mám Epsonku a jsem spokojen. Nejen, že to umí, ale umí i alternativní inkousty za zlomek ceny originálu a mám k ní i tankový doplněk. (V Liberci je firma, která umí tankové doplňky ke spoustě různých inkoustovek).

Dobrý den. Light scribe je nesmysl to se vypaluje a trvá to dlouho a není to vůbec hezké. Potisk CD potřebujete tiskárnu která to umí řadu let používám canon ip 7250 a je k tomu slušná podpora kde si vytvoříte etiketu disku a ta se pak rovnou vytiskne. CD A DVD používám Verbatim Printable aje to pomalu jak originál.

Vylistuj v podstate v jakemkoliv eshopu dle parametru a projdi recenze, ale obavam se ze tuto kratochvili (tj. potisk podsalku) uz moc lidi neprovozuje. "Poradnou masinu" v jakem objemu budes tisknout?!

No ve velkém ne, jenom tak na domácí použití, pro domácí video, nahrávky, filmy apod.

Filmy, nahravky apod... no v tom pripade bych usetril za tiskarnu, media a promarneny cas vypalovanim a potiskem a koupil sitove uloziste a pripadne sitovy prehravac k TV (pokud neumi ze site prehravat sama).

jo na domaci vypalovani kupovat specialni tiskarnu na potisk medii to je dobrej vtip. Pokud uz tedy estetovi nestaci fixa a napsat nazev media, tak je na doma maximalene idealni potisk lepicich stitku. Vypada to dobre, drzi to (mam nejaky polepeny i 10 let a je to v pohode).

Na CD štítky ještě vyhovují, na DVD ne. Díky štítku se časem DVD prohnou a nelze je číst.

I když budeš chtít potiskovat samolepky, pořád na to potřebuješ pro danou tiskárnu SW.

nepotřebuješ. Měl jsem CD štítky na podložce A4 a v LibreOffice Draw šablonu. Udělal jsem takhle polepky známým na snad 100 různých médií. Jediné, co sis musel ohlídat, bylo měřítko tisku na 100% a u mé tiskárny nevkládat ze spodního zásobníku (muchlalo by se) ale z boku.

přesně tak jsem to dělal.. . Draw v LibreOffice, za 10 minut v tom umí nakreslit dvě kolečka i antitalent, hodí se to do netisknuteklný vrstvy na to se umístí obrázek a už se tiskne na jakýkoliv tiskárně.Základ je ovšem mít ten přípravek kterej to kolečko pomůže přesně nalepit na DVD.. bez toho je to peklo.

Pro minusující debily: SW pro potisk štítků musí umět přemisťovat jednotlivé sekce textu, musí umět tisknout kruhové pozadí s otvorem uprostřed a hlavně, když chcete tisknout na papír DŘÍV, než ho nalepíte na placku, musí tiskárna vědět, kam ten soubor dat na papír přesně umístit! A tohle ve W. (Libre) office prostě neuděláte. Tiskárny, uzpůsobené pro potisk placek mají, jako příslušenství, držák, do kterého se placka vsadí a tiskárna tím pádem ví, co má s vloženým adaptérem dělat, obslužný SW pak zajistí, že původní datový soubor, ať už text, nebo obrázek, či oboje, bude na placce dokonale ,,sedět" a respektovat střední část s otvorem. Jestli se pak bude tisknout přímo na printable povrch placky, nebo na specielní papírovou samoleku, už není podstatné.

Stejne vetsinu vypalenych DVD casem neprecte tak jako tak. Rozhodne nema smysl na to v dnesni dobe vypalovat kde co, napriklad filmovou sbirku, natoz tomu vyrabet potisky - u inkoustu je otazka trvanlivosti potiskuMozna nejaka soukroma data a prubezne kontrolovat stav (citelnost), pripadne pouzit Data Trezor disk atd.

Vyzkoušel jsem všechny technologie.Samolepicí štítky: DVD se časem prohnou a nedají se příčíst.LightScribe: Poměrně malý kontrast i při dvojnásobném pálení, časem se denním světlem vše téměř smaže.Inkoustová tiskárna: Canon jedno dobu k inkoustovým tiskárnám dodával přídavek na potisk CD/DVD. Výsledek vypadal parádně, bohužel se vlhkými prsty časem rozmazal.Resume: CD/DVD po vypálení popíšu lihovým fixem a mám hotovo.

Asi tak... a jelikoz jsem od vypalovani podsalku jiz davno upustil, tak neni potreba ani to

Já bez problémů spouštím přes dvacet let staré placky Traxxdata, o kterých se říkalo, že byly mizerné. Mám v archlívu přes stovku pálených placek se všemi možnými daty, (hudba,SW, obrázky) a ještě se mi nestalo, že bych měl někdy s nějakou nějaké, byť i nepatrné, problémy. ono je to nejspíš o tom, jak se stěmi plackami zachází a kde a jak jsou uložené.

To asi a o ale drzet v dnesni dobe data na optickych mediich a jeste si k tomu vest katalog kde co je abych to v pripade potreby nasel? V praxi jsem si opravdu overil porekadlo ze pokud ta data vypalim tak uz je nepotrebuju (a v zivote na tu placku znovu nesahnu)

Když to budete smažit rychle tak určitě ne i vypalovat se musí umět mě fungují média i po 20 letech

štítky jsou na nic to kolečko začné házet potisk je potisk štítky jsem použival někde kolem roku 2000 dneska jedině potisk ato printable

No fixou to vypadá ja polub mě prdel printable je printable

Dobrý den Záloha je duležitá a pokud to vypálite pomalu teda to nejpomalejší rychlostí tak vám to vydrží aji třeba 20 let. Ale pokud to budete smažit co nejrychlejš tak pak to bude číst hodně špatně. Uložná zařízení je fajn ale jakmile vám zkolabuje disk tak jsou pak všechna data nenávratně v prdeli a tak oceníte zálohu na dvd

Výběr tiskárny na potisk CD/DVD je docela jednoduchý:https://www.czc.cz/inkoustove-tiskarny/produkty

mám dobré i když staršího data (cca 10let zpátky) zkušenosti s PIXMAmi od Canonu obvykle stačí jedna z těch levnějších kolem 3k, mimo jiné je kvalita tisku daná také kvalitou toho tiskového povrchu médií, setkal jsem se s médii která po potisku vypadala skoro jako originál, ale i s médii kde bylo hodně znát, že je to kopie.

všechny inkjety od Canonu mi chcíply na B200 error - odpálená hlava. A to vždy pár týdnů po záruce. Takže touhle cestou bych se nevydal.

tiskárna za 3000 co odejde po záruce snad není problém. Stejně za ty 2 roky dáš za inkousty násobně víc.

Zahříváním inkoustu tisknou všichni, kromě Epsonů. U Epsonů požívají piezostrikční systém, který ani mnohokrát opakovaným čištěním zaschlých trysek zničit nelze.

To je muzeální věc. My máme ve firmě jednu DVD-R mechaniku, kterou si v případě potřeby půjčujeme. A myslím, že na ní už hodně dlouho někde padá prach. Ono se už ani nevypaluje, natož aby si někdo hrál s nějakými potisky...

Natoz takhle resil treba zbirku filmu, jak tu padlo... kdyz uz teda chci zbirat fyzicka media, tak originaly, tohle cele nedava smysl...Taky tu mam jednu optickou mechaniku na oprasovani. PC do firmy uz davno bereme bez nich (jak notebooky, tak pripadne desktopy).

to je věc názoru

Shrnu odpověď pro všechny: DVD si vypaluji už min. 10 let na Verbatimy a dodneška je přehraju, pravda některé už jsou tak jeté, že třeba ne, ale to jen zřídka. Stejnou dobu je popisuju fixami, kdysi jsem zkoušel i štítky, ale když to dneska vidim, neni to ono, tak snad to teď bude o něco lepší, no vrub času se podepíše na všem. Nic není věčné. Nyní chci ale tisknout primárně na BD disky, filmy mám uložené digitálně taky samozřejmě. Je to čistě sběratelská a pomalu nostalgická záležitost. To už si nikdo dneska nepřehrává ani BluRay? A online úložiště jsou strašně drahá, to radši HDD.

abych řekl pravdu, tak od DVD k BD jsem se nikdy nepřesunul, protože média i mechaniky byly drahé a šlo to dávat na HDD...

já jsem cirka 5let zpátky našel ve venkovním sklepě přepravku s mými CD/DVD, kterou tam někdo zašoupl, když jsem se stěhoval do přilehlého domu. Krabice obalená plísní, některé labely/covery byly také plesnivé, ale většina CD/DVD byla čitelná. Nejstarší kus je 25 let starý.

Je na case po 10 ci vice letech prehodnotit postup...Delat si sbirku vypalenych DVD/BR je asi jako sbirat falesny znamky a kupovat si padelky obrazu. Ano, kvalita na prvni pohled stejna, ale hodnotu original to nema.Navic s optickym mediem musim manipulovat, kdyz si jej chci prehrat. Najit konkretni titul v nejake vytrine (kde zabira zbytecne misto), presunout je do prehravace a pustit... a v tvem pripade jeste preditm video stahnout vypalit, potisknout, pravdepodobne i s bookletem... pritom uplne zbytecne. Pokud nebud prehravat primo online z nektere VOD sluzby, tak mi podobne poslouzi sitove uloziste, kam obsah stahnu a muzu si jej kykoliv kamkoliv prehrat...

je to tak.. ale jsou lidi ktery porad lpi na fyzickem "vlastnictvi" cehokoliv. Argument ze uchovavat to digitalne je moc drahe je nesmysl, nemusi to byt drazsi nez resit stovky vypalenejch medii, obalu, prehravac atp. Navic ten komfort prace se souborama se vubec neda srovnavat.Ale zastanci polic plnejch BD/DVD v barevnejch krabickach urcite snesou argumenty proc to musi bejt vypaleny na tom kolecku a proc je to tak nejlepsi

Ano, není nad to, mít placku bez reklam, DRM, nebo varování před piráty, doma. Ta radost, když si něco předplatíte, ono to pak krachne a data i peníze jsou nenávratně v čudu!

No a proc to nemit bez reklam drm at na vlastnim ulozisti dostupne kdekoliv bez nutnosti manupulace s jakymkoliv fyzickym mediem?A vsechy streamovaci sluzby naraz jiste nekrachnou.

Já mám pálené Verbatimky s hudbou v autě, (rádio jsem demontáží antény zneškodnil, ty věčné otravné reklamy ať si poslouchá někdo jiný, já si budu poslouchat jen to, co já chci a co se mi líbí), mám je v kastlíku pod palubní deskou, (v zimě mrznou, v létě se žhaví) a už pátý rok fungují a bez problémů a jak to tak vypadá, ještě dlouho fungovat budou.

Tak na potisk DVD ti staci nejlevnejsi inkoustovka, ktera to umi, napriklad https://www.alza.cz/canon-pixma-ts705-d553491... Jeste v dobach praveku - rozumej v dobe, kdy se data prenasela a prehravala na nosicich jako CD a DVD, a v dobach, kdy kazdy chtel, aby se piratske kopie multimedii tvarily jako originaly, jsem pouzival predchudce teto Pixmy.Soucasti byl suplik pro vlozeni disku a software, kde sis jednim kliknutim vlozil obrazek nebo popisek a mohl jsi tisknout. Jednoduchy jako facka. Ale nevim, jestli ses s timhle dotazem nespletl o jednu nebo dve dekady, protoze dnes v dobe NASu a online sluzeb v nasobne vyssi kvalite bych timhle cas teda neztracel: - vyhozene penize- ztraceny cas- kvalita videa na DVD (zadne fullhd, zadne 4k)- stohy disku a obalu- zbytecne dvd prehravace- nesnadne hledani

Násobně vyšší kvalita na online úložišti? Co hulíš? Odkdy je komprimát MP 3 lepší, než CD originál?

Tady se bavime hlavne o videu, takze porovnani DVD vs. BR rip v FHD/4K, to je kvalitativne opravdu nekde jinde.

Ty jsi dobrej komik. Tady se resi video a ty mi predhazujes neco o kvalite MP3. Zpatky k videu - kdyz mam na NASu kvalitni ripy ve fullHD nebo 4K, pripadne streamuju ve fullHD, tak ta kvalita bude na velke televizi porad lepsi nez 576p z tvych archaickych DVD. O komfortu s prehravanim a uskladnovanim ani nemluve.