» Poradna » Notebooky

Tiskárna hlásí zaseknutý papír,ale zasekutý není

Dobrý den,stala se mi taková věc,že tiskárna mi hlásí zaseknutý papír,ale po hodinovém prozkoumání jsme zjistili,že zaseknurý papír tam není.Tiskárnu jsem odinstalovala a nainstalovala znovu,ale problém přetrvává.Nevíte co s tím? Už se mi to v minulosti stalo,tiskárnu jsem přeinstalovala a vše bylo v pohodě.Ale teď nic. Nemůže to být třeba aktualizací windovs? Něco jsem o tom četla. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Stačí i malý kousek papíru na nesprávném místě a tiskárna to bude detekovat jako zaseknutý papír. Určitě tam nikde nic není?

Děkuji za odpověď

s vysokou pravdepodobnostou tam nejaky papier zaseknuty je. Ak ho nevidis, tak autorizovany servis, bezny servis s tym nic nespravi. Takze zhodnot cenu "opravy" a ak si myslis, ze bude nizsia ako cena novej tlaciarne, tak ju zanes do toho servisu.

Dobrý den,buď zůstal v tiskárně utržený kousíček papíru zrovna v místě kde je nějaké čidlo papíru anebo se s vyndáváním zaseknutého papíru poškodil praporek nějakého čidla. Poslední možnost co zkusit, je při ZAPNUTÉ tiskárně otevřít NAJEDNOU všechny kryty co jdou a poté je všechny zavřít. Pokud se ani pak tiskárna neprobere, tak si zavolejte servis aby k Vám přijel. Vyjde Vás to na dopravu + půl hodiny práce technika (pokud tam není větší problém, což je velmi malá pravděpodobnost). SW ve Windows, ani jiný SW na to nemá vliv.

Děkuji,vyzkouším.

A nebo je vadný senzor a detekce papíru je falešná. Už jsem se s tím taky několikrát setkal.

Děkuji za odpověď,to by bylo možné

Já mám Samsung M2070W, ta hlásí zaseknutý papír úplně pokaždé, když dojde papír. Vždycky jen otevřu kryt pod kterým se teoreticky dá vyšťourávat papír a hned ho zase zavřu - tiskárna je pak spokojená a tiskne dál. Tohle už jsem za ta léta dělal snad stokrát.

Moje tiskárna má prostě čidlo na tom jednom krytu a ta chyba nezhasne, dokud já ten kryt neotevřu.

Nepíšeš typ tiskárny, čidla můžou být buď mechanická nebo optická.U mechanického může být špatný kontakt nebo polohový mechanismus-většinou nějaká pružinka, případně při nešetrném zacházení i ulomený praporek.U optického pak stačí nějaká nečistota (mastnota prach apod.), kterou pak detekuje jako přítomnost papíru.

Dáša šetří mezerník To je děs.

No, nikdo tu nedal tu nejjednodušší možnost a to je RESTART.Třeba laserovka Samsung tohle občas udělá, i když žádný papír nikde zaseklý nebyl, a jediný co stačí je restart. Takže rady "volat servvis" bych fakt nedával jako první, první je restart windows a teprve pak řešit dál

Dobrý den,problém může být v toneru. Kupte nový toner a vyzkoušejte ... S pozdravemMaek Klementa