» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tiskárna Epson

Mám novou tiskárnu Epson WF-2870DWF připojenou USB, po instalaci tiskárny fungovala správně, ale když ji vypnu a zapnu třeba druhý den tiskárna se nepřipojí.Musím zapnout nejdříve tiskárnu a teprve po té počítač tak všefunguje jak má. Nesmím prostě zapnout nejdříve PC ale tiskárnu, potom tisk tiskne. Vše je aktualizované a i tiskárna píše že je vše v pořádku, prostě záhada.Mám stolní PC W 11

Odpovědi na otázku

Jen jsem zapomněl poprosit jestli nemá někdo radu co s tím. Díky

Mas vypnute “rychle spustenie” v nastaveni napajania?

Tak jsem to pro jistotu prohlédl a vypnutý rychlý start mám.

A než jsi měl novou tiskárnu, tak jsi tu starou odinstaloval?( teoreticky by to vadit sice nemělo, ale u WIN 11 člověk nikdy neví)Začal bych takto:-Odinstalovat veškeré ovladače tiskáren.-spustit příkaz cleanmgr a vyčistit všechny tempy apod- zkontrolovat v Program files a Program Data složky EPSON a pokud tam budou tak je ručně odstranit.- restart PC - instalace nového driveruhttps://www.epson.cz/cs_CZ/support/sc/epson-wo... A tiskárna se při tom "nefunkčním režimu" hlásí jako Offline?A když vysuneš a zasuneš USB kabel tak začne tisknout?A zkusil jsi jiný USB port? ( nejdeš přes nějaký HUB?)

Děkuji za radu, ale vše co jsi popsal jsem už provedl. Tiskárnu mám od května a už jsem ji přeinstaloval asi 5 x. Starou tiskárnu jsem odinstaloval RevoUninstallem takže by tam nemělo nic být. USB jsem přepojoval v PC do všech portů a chování stejné, záhada je v tom že když zapnu Tiskárnu a potom PC tak tiskárna tiskne, kopíruje bez problémů, ale obráceně nejdříve PC a potom tiskárna tak hlásí Offline. Na nic jiného ji nepřipojuji než přes USB. Ona opravdu funguje jen když jí zapnu prvou. Ještě jednou díky za radu, pokud bys měl ještě jiný nápad budu rád.

Reštartujte službu Spooler, je to chyba vo Windows 10 aj 11. Reštart služby je jednoduchý, tak sa to dá prežiť.

Podle Epsonu ta tiskarna slibuje sleep rezim se spotrebou 0,7 W (coz nevim, nakolik je uveritelne). A mela by jit pripojit pres Wi-Fi, pri tom bude samozrejme spotreba vyssi, Epson slibuje 1 W (opet se mi to zda relativne malo). Ale i kdyby ty spotreby byli o neco vyssi, tak by mozna stalo za uvahu ji proste nevypinat nebo pouzivat jako sitovou. https://www.epson.eu/energy-consumption

Díky, asi opravdu to udělám dle tvé rady, prostě zapnout tiskárnu, potom PC a nechat jí usnout, pak by měla snad tisknout i po probuzení. Je pravdou že už se mi několikrát stalo že přešla do režimu spánku(nezkoušel jsem tisk po probuzení), já ji ale vždy vypnul a když jsem náhodou potřeboval vytisknout dokument a zapnul jí, tak už nešla, jen pomohl restart PC a už bylo vše v pořádku. Dík za radu a dám vědět jak to pomohlo.

ještě můžeš zkusit ten spooler - metoda 4https://www.drivereasy.com/knowledge/epson-printer-n... a máš ji nastavenu jako výchozí?ještě bych to zkusil na jiném PC - třeba NTB s jinými WIN a uvidíš jestli hledat problém v tiskárně ( nastavení) nebo v PC

Díky, budu zkoušet všechny vaše rady, postupně, možná se nějaká povede. Mám ji nastavenou jako výchozí. Jsem rád za vaši snahu mi pomoct, zítra budu zkoušet a dám sem vědět jak co dopadlo. Jen dodám, je to už moje třetí tiskárna a toto se mi ještě nestalo.

Tak jsem vyzkoušel vše, i tu metodu 4, ale já tam vůbec nemám "Print Spooler", prostě už jsem nenašel jiné řešení než to nechat "Standby". V tomto případě to potom nezlobí a tiskne jak má. Možná to tak mají nastaveno aby se nemusela tiskárna vypínat. Tak ještě jednou poděkování všem kteří jste mi poradili a snažili se pomoct.

Spooler má každý počítač, keďže má na starosti všetko čo sa týka tlače, nájdete ho v bežiacich službách, nie v programoch.Bežiace služby nájdete v správcovi úloh, tam nájdete Spoller a pravým tlačítkom zvolíte reštartovať službu. Takéto chyby sa nájdu aj pri iných službách ak pri nich urobí Microsoft nejakú chybu. Moje riešenie funguje, keďže som ho vyskúšal.

Tak v tom správci úloh to ( Spoller) vyzkouším, momentálně jsem jen na telefonu, jak budu doma tak na to jdu. Prostě vyzkouším všechny rady a snad se nějaká povede, jak se říká víc hlav víc rozumu. Jen dodám, hodně rad od těch co mi už poradili jsem zkoušel ale zatím se nic nezměnilo, tak jak přijedu dám zase vědět a dík za další rady které jste mi napsali.

Tak jsem vyzkoušel a nepomohlo to.

V českých Windows se to jmenuje "Služba zařazování tisku".

A vyskusal si ju aj s inym PC, ako ti to vyssie radili?

S jiným PC jsem to nezkoušel, bohužel nemám kde.

Nemas kamosa s laptopom aalebo PC?

Mám souseda, je momentálně na dovolené, vrátí se na konci týdne, tak sem vezme notebook a vyzkoušíme to.

Ano, vyzkoušel. Vše stejné. Opravdu záhada.

Pred reštartom služby tlače, by ste mal mať zrušené zaškrtnutie tlačiareň v offline a tlačiareň nemá byť predvolená.

To je dobrá připomínka, já jen pátrám po tom že třeba vůbec nechci tisknout, jen zapnu tiskárnu a ona se nepřipojí, je offline, třeba se chci podívat kolik je v tiskárně barvy a tiskárna to neukáže jelikož není v PC k nalezení. Proto jsem zadal tento dotaz, prostě se nejde podívat ani na nastavení tiskárny, když ale nejdříve zapnu tiskárnu a potom PC tak aniž bych něco tiskl, tak si můžu upravovat v nastavení vše. Prostě je vidět.

To nebude chyba ale fíčura . Já bych si tipnul, že to prostě výrobce podělal. Dneska ti pitomci prostě vůbec nepředpokládají, že by ještě někdo použil kabel, takže tuto variantu pořádně neotestují.

To beru jako vtipek, ale je fakt, ze nemusi mit dost dobre otestovanou tiskarnu s Windows 11.

To si nemyslím, Win11 se všude testují, ale USB kabel už moc ne.

S kabelem se pocita, ale ne s USB.

S kabelem počítají pokud to má eth port, což tahle tuším že nemá.

Bohuzel nema.

Tak jsem se dnes konečně dovolal do opravny Epsonu, tak mi poradili nastavit Porty, že prý jim toto dělá dost často právě Widows 10, nebo 11. Mám si prý zavolat do Widowsu a oni mi poradí, bohužel ať jsem zkoušel jak to šlo, žádný tel. jsem na ně nenašel. Mají s tím také prý dost problémů. Tak se zeptám opět zde, ví někdo jak nastavit port aby našel tiskárnu. Jen opět poděkuji za případnou radu.

Díky moc za další radu, vyzkouším hned zítra, předběžně jsem si to prošel a vypadá to nadějně, určitě dám opět vědět zda jsem to vyřešil a v případě jak.

Tak jsem dnes vše zkoušel, nic jsem ale nenašel, jen tuším že je to něco s těma Portama. Procházel jsem je a tam to vypadá nastavené. Tiskárnu jsem měl nyní připojenou, pustil jsem ji dřív jak PC a tak jsem Porty otevřel a zkusil dát jiný, dle rady na internetu tak tiskárna přestala jít, tak jsem to vrátil a tiskárna se opět připojila. Také jsem zavolal na pomoc pro počítače Nejdeto.cz a ani tam nevěděli co s tím, jen mi sdělil že se nikde rady nedočetl. Jen řekl že to bude asi tím Portem, tak budu dále pátrat a snad se mi jednou podaří přijít tomu na kloub. Ještě jednou všem děkuji a pokud na to přijdu, dám vědět i pro někoho komu by se stalo něco podobného.

Když už ta tvoje tiskárna má Wifi, tak nemusíš používat USB kabel, ale můžeš tiskárnu do sítě připojit přes Wifi. Tiskárně řekneš název Wifi a heslo do wifi a ona se do tvojí domácí sítě připojí přes Wifi (PC mít Wifi nemusí).

Tak to díky za tuto radu, já myslel že musím mít v PC Wifinu, jasně že ji ve stolním PC nemám, tak to vyzkouším hned zítra 29.7. jelikož jsem k počítači přišel před chvílí.

Tak konečně po hodně pokusech mohu zde ohlásit že je vše vyřešeno, ne jak jsem chtěl, to je USB, od toho jsem musel ustoupit, ale šel jsem podle rady, bylo vás víc, to znamená přes Wifi. Parádní rada, jen dodám, do PC jsem musel Wifi přikoupit, protože když jsem chtěl vytisknout třeba fotku tak jsem mohl mačkat na počítači co chtěl a příkaz k tisknutí nešel dát, až když jsem do stolního PC přidal Wifi tak najednou se rozběhlo vše co tiskárna poskytuje. Tak ještě jednou všem moc díky, toto sem píši také pro ty kteří by náhodou tento problém řešili také. Prostě USB si s tiskárnou Epson nerozumí.