» Poradna » Ostatní

Tiskárna Canon TS 8350

Zdravím, objevil se problém. Tiskárna, která normálně fungovala, začala zlobit. Zapnul jsem ji jako obvykle, ale když jsem chtěl vytisknout obrázek, objevila se hláška, že tiskárna je offline a při tom je zapnutá. Zkusil jsem restart i počítač jsem restartoval, ale pořád je to stejné. Napadlo mě zkusit tisk dokumentu a to překvapivě funguje. Pak mě napadlo použít druhý počítač, ale výsledek je stejný. Ten první počítač je připojen kabelem, ten druhý přes WiFi. Takže dokumenty se vytisknou, ale při tisku obrázků hlásí, že je offline i když je zapnutá.Nemáte někdo nápad co to je za zakopaného psa? Díky.

Odpovědi na otázku

Zdravím,a zkoušel jsi to tisknout v IrfanView. Občas máme podobný problém,ale v tom IrfanView to funguje vždy.

Ano, používám Irfan jako hlavní prohlížeč obrázků.

No a když to dáš vytisknout v IrfanView tak to jde teda nebo ani tam ne.

Tak už je to v pořádku. Díky za snahu. Hledal jsem chybu jinde než jsem měl.Jen ještě drobnost, když otevřu tisk v jakémkoli prohlížeči, tak se stejně zobrazí nastavení tiskárny v okně tiskárny, takže by neměl prohlížeč hrát roli, funguje tak jen jako prostředník, mezi obrázkem a tiskárnou. Já tedy používám Irfan od doby co jsem začal s počítači (to už je pár desítek let). Myslím, že jako prohlížeč je nejlepší.

Místo tolika zbytečného textu, by nebylo od věci, nám prozradit, kde byla chyba a jak byla odstraněna.

Byla to moje chyba, ale když jsem vyměnil router, tak jsem zapomněl nastavit kompletní domácí síť. Takže jsem na tiskárnu zapomněl. Jen nechápu, že jsem mohl vytisknout dokument, když to ještě bylo nastaveno postaru. Když jsem to ale zkusil asi pak za hodinu, už to nešlo. Pak jsem si uvědomil, že to bude asi v nastavení mezi tiskárnou a počítačem.

Díky za zprávu.