Tiskárna Canon PIXMA G3411 v domácí síti

Dobrý den. Uvažuji o koupi tiskárny Canon PIXMA G3411.Nemohu však nikde najít jak se bude chovat v domácí síti popřipojení do sítě přes WiFi. Chtěl bych jí přidělit pevnou IPv routru a využívat jako síťovou tiskárnu pro 3. notebokya jeden PC.Děkuji za odpovědi Bronislav

Odpovědi na otázku

Překvapivě bude tisknout, kdo by to řekl ...

No není to tak jednoduché, měl jsem tiskárnu od Epsonua bylo to hotové peklo. Vůbec se to nedalo používat.

Tak pochopitelne kdyz pripojite tiskarnu do site, tak budete moci vyuzivat pohodli sitoveho tisku.... Tisknout tedy muzete nezavisle ze vsech pocitacu v siti, pripadne tabletu, mobilu (pokud to tiskarna podporuje, Apple AirPrint, Google print...). Statickou IP tiskarne pridelovat nemusite.

Nemusí.Ale může.

Pevnou IP v routru zadávám schválně. Po případném výpadkuel. proudu ji bude přidělena tatáž IP a není třeba vše přenastavovat.(jinak po zkušenosti s jinou tiskárnou od jiné firmy jsem velmi skeptický)Děkuji

Temer nikdo nenastavuje pro tiskarnu statickou IP adresu. Je to zbytecne. Jakmile mas ve Windows danou tiskarnu nainstalovanou, tak Windows ji umi vyhledat a automaticky vzdy pripojit nezavisle na zmene jeji IP adresy.

Ale samozrejme pevnou IP ji kledne dejte, je to fuk

Stejně si adresu tiskárny musíte někam zapsat, pokud se chcete připojovat na její webové rozhraní. Osobně mám raději pro tiskárny statickou IP adresu.

Přesně naopak, musí dostat známou pevnou IP adresu, ať při nastavení na tiskárně, nebo z routeru. Tiskne se potom mnohem rychleji, protože ovladač nemusí před každým tiskem hledat, kde že ta tiskárna zrovna je. U multifunkce při skenování je to dost kritické, jinak vypadává na timeout. Dále je možno ji spravovat přes webové rozhraní, kontrolovat spotřební materiál.Nedoporučuji připojovat tiskárnu, obzvlášť multifunkci, přes wifi. Velká nespolehlivost. Kabel je kabel, platí vždy a všude.

staticku nastavujem uplne vzdy ak sa da, pri danej pixma tlaciarni to treba najprv vyskusat, lebo nema display, tak sa to bude nastavovat debilnym sposobom, ak to vobec pojde.

V nastavení tiskárny není možnost nastavit pevnou IP adresu?To se musí na routeru?

Mám síťovou tiskárnu Canon i‑Sensys LBP6300dh. Laserová tiskárna. V síti funguje dobře, jen jsem jí vrouteru musel nastavit pevnou IP adresu. Jak se pokaždé hlásila pod jinou IP adresou, musela se v noteboocích vyhledávat. Na stolním PC jede napojená na USB. Takže si myslím, že to bude podobný případ. Vše se nastavuje v ovladači tiskárny, který má Canon , myslím si dobře udělaný. tam vybereš způsob připojení tiskárny, zda USB či síť. Ta tvoje má výhodu WiFi připojení. Já ji musel s routerem propojit internetovým kabelem. Ale zase kabelem je to spolehlivější, dle mne. Tisk po síti je bezproblémový.

Vybírej tiskárnu, která má připojení k netu kabelem. Drát je drát. S WiFi jsou u tiskáren často problémy. Odborník je vyřeší, ale běžný uživatel často ne a pak je taková tiskárna jen pro zlost.

ak wifi tlaciaren, tak jedine taku, co vie vyhladat SSID a pripojit sa. Vsetko ostatne by som zakazal vyrabat.

Tiskárny CANON velmi rády a velmi často ukážou krátce po konci záruky chybu B200, která je neřešitelná... tedy krom vyhození z okna. Jestli jsi ji ještě nekoupil, jdi určitě do jiné značky. Pro potvrzení toho, co píšu, hledej "Canon B200"... Najdeš popis a tu a tam i náznaky řešení, ale reálně mnohdy nefungují. Vyzkoušeno cca na 6-10 kusech různých CANON tiskáren, co jsme měli ve firmě (s dost nizoučkým vytížením) a co všechny tytu "náhodnou" chybu měly. Fakt CANON nekupuj, ušetříš peníze i nervy.

Mám na stole ts5151.Stačí tiskárnu připojit k wifi síti (manuálně na tiskárně). Na počítači stáhnout ovladače a tiskárnu nastavit. A potom tisknout. Stejně jako z mobilu. Celé zapojení zabralo asi 15 minut.

Dobry den aj Tebe Bronislav Pises "Uvažuji o koupi tiskárny Canon PIXMA G3411"Moja otazka je, potrebujes si zbytocne zarusus Wifi pasmo pre Tvoje NB.Staticke zariaenia (stolne PC, tlaciaren) sa zasadne pripajaju kablom.