Tiskárna - tanková nebo laser?

Ahoj, řeším koupi tiskárny a rozhodují se mezi laserovou černobílou a tankovou barevnou. Barevně tisknout moc nepotřebuji, převážně jde jen o texty. Co se týká ekonomiky bude výhodnější asi tanková ale mám strach že když ji třeba 3 týdny nezapnu zaschne (případ moji staré inkoustovky) tak zvažuji i laser. Máte s tím někdo zkusenosti? Co by jste doporučovali?

Odpovědi na otázku

Ako pises, ze prevazne tlacis text, tak laser.

Pokud to zasychala stará, bude i nová. Čili jednoznačně laser.

pokud zasychala stará s klasickými náplněmi, pak nová tanková zasychat nebude.

Spíš bych to formuloval, že tanková zasychat bude, ale o hodně později než klasická.Třeba u Canonu Gxxxx se výrobce cítí na to, že nejméně jednou za měsíc se musí tisknout.Ale 2x se mi stalo, že po 14 dnech některé trysky měly snahu zaschnout. Ale jinak nebyl problém.Akorát jsem servisoval jednu tankovku, které z hadiček padal inkoust, ač se tisklo průběžně a hlava pak zůstala na suchu Asi vada kusu, ostatní to nedělaly.

Tankova nezasycha, pokud je zapojena v elektrice. Jenou za cas si "odplivne" velmi male mnozstvi inkoustu. Mam v rodine tri, kazdou aspon tri roky. Nezasycha nic.

Tak to buď rád. Značka a model tankové tiskárny?

Já doma používám Epsony. Před tím WorkForce (to nebyla tanková), teď tankovou.Nezasychala ani jedna a to tiskneme příležitostně.Ve srovnání se Canony, HP apod, které používaly klasické náplně se to nedá srovnat.

3x Epson (L386, L455).

Aha, Epson! A mě zasychal Canon. Protože co? Neodplivoval.Když už tě mám na drátě s Epsonama. Máš baj woko představu, kolik mají vytisknuté? Odpadní nádržka se ještě neozvala? A dá se vyresetovat?

Nenasel jsem to, tiskarna tu informaci nema nejak rozumne uzivatelsky pristupnou. Ale podle kupovaneho papiru bych odhadoval, ze ji za tech par let proslo o neco min nez 1500 stranek. Vetsinou cernobile, obcas trochu barvy (loga, zvyrazneny text apod.). Fotky netiskneme vubec, to doma nema cenu.Cerny tank je neco pod polovinou, barevne jsou v podstate netknute. Dalsi dve cerne naplne mam v supliku - prisly s tiskarnou, kdyz jsem ji kupoval.O odpadni nadrzce jsem ani neslysel :) A reset jsem nepotreboval, netusim.

Za mne odpadní nádržka vydrží hodně dlouho. Nová stojí 200,- takže pro mne je lepší jednou za pár let koupit novou než se trápit s resetováním.Na WorkForce jsem tisknul fakt hodně (tedy já ne, rodina). Bylo období, kdy se tisklo nekolik tisíc stran, pak jiné, kdy tiskárna víc jak měsíc stála. Odpadní nádržku jsem na WorkForce vyměňoval jednou. Nová tiskárna přišla se 2 sadami flašek s inkoustem, podle papírů by to mělo vystačit na 14 000 stran. Takže nepředpokládám, že bych musel inkoust vůbec dokupovat. Z černé ubyla zatím asi 1/3

Chlapi díky za info z používání Epsonu.My jsme se rozhodovali podle testu v Chipu?, kde Canon měl nejlepší podání obrázků a byla zkušenost i s tiskem fotek na papír z Lidlu, což na nefototiskárnu vypadalo dobře.U toho jednoho Canonu už 2x zmizel inkoust z hadiček a černá hlava jela na sucho, u mě měl sklon jeden čas zasychat, dalšímu přestala tisknout červená, ale nevím proč, (hadička?) protože to náhodný okolojdoucí "nějak" rozchodil.U dvou uživatelů už není chuti k nákupu tankovek Canon... Tak dumají co místo toho.

Tisknout doma fotky jde jen dvema zpusoby: spatne a nebo draze. Z iluze, ze s beznou domaci tiskarnou vytisknu za rozumnou cenu slusnou fotku, jsem se vylecil uz davno. Ale kdyz ono to ty "fototiskarny" dobre prodava...Znam jedineho cloveka, co je schopen si doma vytisknout kvalitni fotku. Ale venoval tomu spoustu casu, studia a relativne hodne penez.

No tak ... zase ... nebuďme za každou cenu maximalisti, že. Dnešní barevné tiskárny (když vynechám úplný lowend) od vyšší střední třídy nahoru na fotopapír netisknou úplně nejhůř a pro 95% lidí to bude naprosto dostačující (např. moje dcery si na tom ob měsíc obměňují fotky svých idolů na nástěnkách a rámečcích v pokoji).Jako - ano, profesionálnímu tisku ze studia se to navyrovná - ale pokud je zdroj v dostatečné kvalitě (rozumně nastavený profil a barvy s ohledem na tu kterou tiskárnu, dostatečné rozlišení), tak výsledej je na "takové to domácí posílání známým" nebo tisk "kalendáře s dětma rodině" úplně v pohodě.

Pokud netiskneš denně, tak jednoznačně laser. Kromě toho, že nehrozí zasychání, tak je laser mnohem rychlejší, nemusíš čekat na zaschnutí papíru a ve finále je tisk textu i grafiky z laseru hezčí a přesnější. Inkoust jedině na tisk fotek, pro kancelářskou práci je nevhodný.

Zaschnuti papiru? Pri cernobilem tisku? Kdy jsi naposledy videl v provozu inkoustovou tiskarnu?

Zdar JackBrno má pravdu. Inkoust se rozmazává. Já používám neustále Epson lx 400 - jehličkovou tiskárnu a napohodu. Teda kromě sousedů :). Když tisknutu faktury :). Zápnu tisk a jdu na pivo 😀

Příjdeš z piva,opravíš zaseknutou barvící pásku,vyhodíš 50 pomačkaných papírů a jdeš znova do výčepu.

Inkoust, originál, protože do tankových nemá smysl kupovat náhražky, se nerozmazává. Kdy jsi přišel naposledy do styku s moderní inkoustovkou?Pár levných laserů používáme v práci - musely se koupit kdysi nouzově. Jedno HP teď odešlo v záruční době, druhé těsně po záruce (M201dw, M203dn). Dle servisáků na to nejsou náhradní díly. Typická tiskárna - spotřebák.A to nemluvím o tom, že tisk na levných laserech je drahý.

Tak to je hláška roku : "tisk na levných laserech je drahý" Mám HP 1200 series už 4 !!! roky s jedním laserovým tonerem. Měl jsem F380 a inkoust každé dva - tři měsíce. Hmmmmm - odborník

No vidis - a u tankove tiskarny (kterou jsi ty nemel) ti tohle vydrzi na par tisic stranek: https://www.alza.cz/epson-t6641-cerna-d485917...

pár tisíc stránek ?? A to vše na pár fotek ? Nejem tiskárna Rudého Práva. Normální inkoustovka na doma se nevyplatí,

Tak to je hláška roku. Výše píšeš o HP 1200. Jednak je to prastará tiskárna, kterou už nekoupíš, druhak je to tiskárna z doby, kdy se ještě tiskárny dělaly trochu poctivě. A to nemluvím s problémy, pokud ji chceš rozjet na novém operačním systému. Zkus si koupit dnešní levnou laserovku a uvidíš.Spočítej si náklady tisku tankové tiskárny a laserovky. Náplň na několik tisíc stran (třeba 7000) koupíš u tankové tiskárny za 80,- Na kolik tě přijde tisk 7000 stran na laseru?Plácáš páte přes deváté. Když dostaneš argument ohledně nákladů na tisk, začneš se ohánět tiskem fotek. Ty tiskneš na laseru fotky? Zdařilá siluetka

S tím rozjetím na Windows 10 - jako by jsi mi četl myšlenky. 1200 series, je, uznávám, snad poslední kvalitní tiskárna od HP. Dalo to zabrat a to dost. Těch nadávek ... ale tisknu Nechtěla se se mnou bavit po 1803 ani po 1809. Já hodnotím domácí tiskárny a domácí tisk. Pro 90% domácích uživatelů se fotky doma nevyplatí tisknout. Jít do copycentra, nebo do nějakého labu.

.... Zdařilá siluetka ..... Ty meditace si nech pro jiné, na jiné poradně. Tady na to zvědaví nejsme.

To byla poznámka k tisku fotek na laserovce. Ale to bys nesměl být tak vztahovačný a domýšlet si, že každý řeší tvůj (ne)avatar.

Tazatel řeší občasný domácí tisk.

To jo, ale pak ti stejně odejde tisková hlava a můžeš to celé vyhodit, protože se oprava nevyplatí. Lepší je laser, protože tam se dá vyměnit jak toner, tak po 10000 stránkách i válec "podomácku". A hlavně. Laserovku můžeš úplně vypínat tak, jak to dělám já. Mám PC a všechny periferie zapojené do vícezásuvky a po jeho vypnutí jen cvaknu vypínačem a všechno odpojím od napájení. Ušetřím tím pár tisíc ročně, ale především tím prodloužím život všech spínaných zdrojů na 3-4 násobek běžné životnosti. ☺

On asi dělá ajťáka na ministerstvu. Tam to chápu,ale na doma je to hloupost. Pár fotek si nechám udělat v copy centru,nebo tak. Na normální tisk na doma laser.

Na laserovce se po 2 letech rozpadla fólie na zapékacím válci v peci. Takže je na vyhození, protože oprava se nevyplatí - mění se celá pec.

"Ušetřím tím pár tisíc ročně"Tak jsme si trošku trošku zapřeháněli. Cca 7 000,- mi za rok "prožere" nonstop běžící dvouxeonový server.

Inkoustová tiskárna je vhodná na tisk fotek, ale jinak už její výhody končí (no ještě má lepší spotřebu energie). Pro nepravidelný tisk je lepší laserová, protože nehrozí zaschnutí.Nicméně zasychání inkoustu je záležitost pouze starých (nebo možná velice levných) modelů, protože ty nemají automatickou kontroly trysek. A proto se inkoustové tiskárny nikdy nevypínají, protože ve vypnutém stavu nemůžou jednou za čas pročistit trysky. Má to ale nevýhodu v tom, že pomalu ale jistě dochází inkoust i když se netiskne

Kdyz vytisknes omylem jednu stranku navic, tak na to spotrebujes vic inkoustu, nez tiskarna na procisteni trysek za rok. Takze asi tak...

Asi tak ... moderní tankové tiskárny jsou prakticky bezůdržbové, prostě se tam jednou za čas doleje inkoust. A je fuk, jestli tisknete denně 100 stran nebo jednu za dva měsíce.

Na domácí tisknutí čb jednoznačně laserová,pokud potřebuješ barvu, tak tankové řešení. Ale není pravda,že tanková nemůže zaschnout. Může,pokud z ní měsíc nic nevytiskneš,tak jo.

To by som netrvrdil ! Moja tankovacia - Brother , ako som si všimol , občas si sama od seba prečistí trysky , dokonca pri vypnutom stave ! Tak si nezaschne ! Pri tých veľkých nadobách si to môže dovoliť !

Prosímvás, nepište o něčem o čem nic nevíte. Na tankové tiskárně nic ani po měsících "netisknutí" nic nezasychá, tiskárna se sama v pravidelných intervalech "odplivává".

"odplivává" a co jako ? U nás doma se neodplivává.

Tiskárna - i ve vypnutém stavu - si sama čas od času pročistí trysky, ale ti už rady v diskusi zaznělo mockrát. Jde o to, že evidentně s takovou současnou tiskárnou zkušenosti nemáte, přesto píšete bludy a vydáváte je za fakta.Faktem je, že pokud moderní tankovou tiskárnu necháte zapojenou na zdroji elektřiny a zůstane klidně několik měsíců vypnutá, vůbec nic se nestane, díky pravidelnému čištění viz výše. Spotřeba inkoustu. jak už tady také zaznělo, je při čištění naprosto minimální.

Me nezaschne ani obycejna HP deskjet tiskarna. Balim vozik s barvama do igelitu. Vytisknu za rok kolem 400 stranek black z xxl.Kazdemu dle potreby kdo zapne do zasuvky za mesic tak Laser.

tanková Epson L386, když vynechává linku při tisku tam dám pročistit, někdy i několikráte, jednou byl potřeba i "proplach" nebo jak se to jmenovalo. Spokojenost, mraky běžných papírů (přednášky) pro dva dálkové studenty, spousta fotek na fotopapír. Točím už 4 flašky barvy a 5-6 černé.... Za mne naprostá spokojenost

Farebne nie , len texty ? Tak jednoznačne laser ! Za cenu tankovacej , dostane veľmi slušnú multifunkčnú laserku /dokonca mne pribalili ešte jeden toner /.

Uz to tu bylo nejmene 144 krat za rok ze laser. Tak jakepak reci. Ze jo. Jsou tu cca 4 na poradne co tomu rozumi pracuji v tom tak neni co resit. LASER

Ja bysem doporucil ULTRAZVUK

No nevim, s tim zasychanim bych to tak cerne nevidel. Ja mam tankovou, a tisknu tak max. 2x rocne, a nikdy jsem ten problem nemel.

pardon, chtel jsem rici normalni inkoustovku (Canon, presny model ti ted nereknu jelikoz nejsme doma), ne tankovou. Jak jsem rekl, tlacim tak 2 -3 x rocne a za skoro 6 let se mi jeste nestalo aby mi zaschl inkoust na hlave (nebo kdyz jo, tak se to vzdy pred tiskem procisti samo - tiskarna skutecne dela nejakou udrzbu tak 2 minuty nez zacne tlacit. Jinak ji mam normalne taky bez napeti a pripojim ji jen kdyz jdu tisknout.Takze pokud to neni nejaky supr levny smejd nebo supr stary kus, tak neni co resit.