» Poradna » Ostatní

Tiskárna - nerozpoznání cartridge

Zdravím,vlastním postarší tiskárnu ESPON STYUS DX8450.Po zapnutí se na displeji tiskárny objeví: CANNOT RECOGNIZE INK CARTDRIDGE.V ,,módu" výměny inkoustových kazet tiskárna píše, že je potřeba vyměnit prázdnou kazetu s modrým inkoustem T712. Tiskárna po přeházení rozpoznávacích čipů (z jednotlivých kazet jsem sundal čipy a přeházel je) i umístění jednotlivých kazet stále žádá o výměnu kazety s modrým inkoustem T712.Takto se mi zdá, že by mohl být poškozený slot pro kazetu s modrým inkoustem (úplně vlevo). Ale v tom případě mi připadá, že by rozpoznávací čipy na kazetách byli k ničemu....?Největší problém je v tom, že se s tiskárnou nedá nijak pracovat (přes PC ano, ale ,,ruční mačkání tlačítek" jako menu a nastavení na tiskárně nefunguje... objeví se prostě: ,,Invalid operation".) Dříve jsem takto skenoval, teď musím skenovat pomocí programu v počítači....Nevěděl byste někdo, prosím, jak výše uvedenou situace vyřešit?V podstatě mi jde o to, že se mi nechce kupovat nový inkoust nebo kazety s inkoustem, protože nemám záruku, že tím problém vyřeším.Chtěl bych tiskárnu nějak otestovat.Nelze třeba tiskárnu používat i v případě, že jsou některé inkoustové kazety prázdné, a k tisku využívat pouze černý inkoust? Jestli ano, jak se zbavím výše uvedeného problému (problém, že tiskárna a PC stále hlásí, že chybí modrý inkoust a to i v případě, že je zvolena volba ,,pouze černý inkoust")?Přeji hezký denMilan

Odpovědi na otázku

zajtra je pondelok, utekaj kupit original epson naplne, vymen a potom napis ako si dopadol :)

Sa smejem čo všetko urobí používateľ, len aby nemusel kúpiť jednu náplň.

ja som to prestal citat ked zacal pisat o vymene chipov..

Nevim jak epson ale u ho nastavim tisk V odstinu sede. Aby tiskarna nerebelovala vypnul jsem aktualitace a muzu i neco zakazat

Zminuji HP tiskarnu co si muzu dovolit

Děkuji všem za odpovědi....Nové cartridge již mám objednané.. Šlo mi spíše o to jak daná věc funguje (čipy, rozpoznávání hladiny inkoustu....). Měl jsem úplně stejný problém s podobnou tiskárnou (také espon, už nevím co to bylo za model). Bohužel u ní to nevyřešili ani nové originál kazety. Tak jsem koupil (kdysi) novější model a znovu stejný problém... Uvidíme až přijdou nové kazetyMějte seMilan

Zdravím,tak nové cartridge dorazily. Kazety tiskárna rozpoznala. Bohužel tisk byl velmi slabý (modrá šla nejlépe) a po vytisknutí asi 10ti písmen tiskárna opět hlásí, že modrá kazeta je prázdná?Myslíte si, že velmi (velmi) špatný tisk mohlo způsobit že nešlo (asi) o originály?Koupil jsem tyto...https://www.atonery.cz/kompatibilni-cartridge/ko... Nicméně to stejně vypadá, že je špatně něco jiného....Nemáte, prosím, ještě někdo nějaký tip, než tiskárnu hodím z okna :D ?Milan

Jeden tip bych mě - koupit novou tiskárnu. Oprava se nejspíš nevyplatí.

Vypadá to, že neorigoš inkousty ti zalepily tiskovou hlavu.

Zkusil jsi zapnout čistění? Škoda vyhodit neco kde 4 barvy vyjdou na necele dve stovky. Me vyjde u HP black na pres 300 kc a kolor ke čtyřen stúm. Možna uz i vic kupuji jen kompatibilni cernou XL

asi to vypadá, že koupím novou...čištění hlavy jsem zapínal několikrát.. teď už se zas do tiskárny nedostanu, protože chybí modrá :D ! Jsem tam, kde jsem byl.Možná ji zkusím pro srandu rozebrat a dostat se k hlavě....Je to tiskárna u rodičů, a vlastně to dopadne vždy tak, že když dojdou barvy (barvy vydrží několik let, protože potřebují tisknout jednou za rok :D ), koupíme novou tiskárnu :D Milan

no pokud jsou naplně malé, tak se klidně spotřebuje nová jen na čištění hlav a ani potom to nemusí čistě tisknout - na vině je třeba dlouhá odstávka a nebo nekvalitní noname inkousty který si tam dával.Z tohohle už jsem vyléčený.. známý kdysi donesl starou inkoustovku.. zaschlý hlavy. koupil jsem sadu za 800 a několikrát pustil čištění - barvy CMY se spotřebovaly jen na čištění a pořád to dobře netisklo.. koupil jsem tedy ještě noname sadu za 250, dělalo to proužky ale na dva průchody to +/- tisklo... Výsledek.. cena 1050 kterou jsem mu ani nemohl naúčtovat.. tak to je. je třeba si na začátku střízlivě říct jestli stojí za to křísit tiskárnu co stála 1700, inkoustama za 1000 bez jasnýho výsledku...

jasný...:/jen mě porad štve ,,vyhazovat" tiskárny když dojde barva.. to je třetí... :Da jak funguje prosím tě to čištění hlavy? vezme si to papír, ale ten vyjede bílý... tím pádem to asi žádnou barvu nespotřebovalo?Přijde mi že si to tu barvu vůbec netahá (samolepky jsem strhl...) nebo je někde něco ucpané, zaschlé...?Když jsem tiskl, tak černá šla hodně řídce, červená vůbec, žlutá také ne a jen modrá šla jakž takž... Při kontrole trysek ani hlavy se na papír nic nedostalo (možná lehký stín, který nestojí za řeč), to je v pořádku?Milan

právě že na čistění to žere barvu

aha, ok...M

čisštění funguje tak že hlava zajede někam na konec pojezdu a tam je takovej polštářek kam se snaží prostříknout a otřít hlavu. Časem je tam zásobárna humusu a napatlanýho inkoustu - v lepších tiskárnách je tam na to odpadní nádobka která se časem musí měnit.Pokud ti to ani po několikátym čištění tisklo jen "duchy" nebo proužky tak je to opravdu na vyhození. Tak to bohužel je.. inkoustovka se musí soustavně používat aby nezaschla - a zároveň tam nedávat noname inkousty který můžou trycky ucpat (nemusí, ale stává se to)

Mozno tu nieco zistis https://www.youtube.com/watch

tak z toho bych zjistil, že líp koupit novou tiskárnu, než se pracně babrat s ručním pročišťováním