» Poradna » Počítačové sítě

Tisk z LAN do WAN

Zdravím, řeším problém s tiskem. Mám ROUTER A v z něho z LAN mám vyveden switch a do něj Tiskárnu a router Unifi USG. Z toho USG je vyvedena WIFI UNIFI a z ní bych potřeboval tisknout na tiskárnu.Tudíž z LAN do WAN.Lze toto? Router A je Zyxel ZyWall USG 110 Ten dává DHCP od 93.94.95.90 do 93.94.95.100Tiskárna síťová 93.94.95.97Unifi USG je USG 3P to dostává na WANU 93.94.95.98 a dává do wifi DHCP 192.168.100.100 Chci tisknout z notebooku s W10, který dostává jednu adresu z DHCP - právě tu 192.168.100.100. Díky

Odpovědi na otázku

Je to nějaké divné. Nechápu, na co máte 2 routery v síti, minimálně ten druhý Unifi USG musí být v režimu switch a pak je to jen o tom, jaké mu povolíte pravidla, protože tam máte ještě jeden -> hlavní router

Á, poslal jsem to moc brzy...Na tom hlavním Zyxelu musíte mít ukončené obě sítě (vlany) a mít tedy 2 dhcp servery zde + nastavit routování mezi nimi.Poté musíte tyto sítě poslat na (nejmenovaný) switch a nastavit dané vlany na konkrétní porty.Nakonec Unifi už je jen v režimu switch (nesmí být v režimu router a vytvářet dhcp) a případně dle potřeby ještě povolit pravidla pro komunikaci

usg daj samozrejme pred ten switch, hned za router a nie naopak.

Tisknout lze. Jestli to chápu dobře a ten počítač je ve vzdálenější síti směrem od providera. Akorát tu tiskárnu budete muset v nějakém instalačním wizardu vyhledat ručně.

Tohle je fakt guláš.. Jdu na kávu a cigárko.. 93.... to jsou veřejné IP adresy..??? A ono jich je opravdu více..???.. Na WAN vytvořený DHCP server.. ???

Celý to stojí za prd.. Nakresli plánek.. a srozumitelně popiš.. Tu síť lze přetvořit jinak.. jsem o tom na 100% přesvědčený..

Tisk z LAN do WAN. Přes VPN Nebo Microsoft Universal Print.S tím co píšeš kolem nehodlám nic řešit. Obrať se na někoho zkušenějšího.

Třeba je to Troll, dělá si jen prdel a čeká na reakce..

Smerom von to ide perfektne, opačne by to mohol byť už problém.

Do tiskového ovladače nastav ručně IP adresu tiskárny 93.94.95.97. To je všechno. Můžeš na ní tisknout odkudkoli. Ale pozor, při tomto nastavení na ní může tisknout kdokoli z celého světa, neb se jedná o veřejnou IP adresu. Není to dobrý nápad.

Proc by to nebyl dobry napad Treba ji chce pouzivat jako fax.Jedna starsi tiskarna co jsem mel obsahovala email klient a co prislo do jeji schranky, to vytiskla. Taky zajimava funkce

Jedni to měli takhle nastavené a když ráno přišli a našli balík papíru potištěný a prázdný zásobník, tak se honem blokovalo.

Každopádně tu tiskárnu má v Itálii. A přístupná není. On je to asi vůbec celý Ital.