» Poradna » Počítačové sítě

Tisk v domácí síti přes Wi-Fi

Mám asi triviální dotaz.Mám doma malou síť - v 1. patře domu AP pro přístup k poskytovateli, switch, 4 PC ( u jednoho tiskárnu), vše na pevné síti. V přízemí je k této síti ještě připojen wi-fi router, který pokrývá přízemí wi-fi signálem. Tiskárnu mám nasdílenou ve windows a lze na ní tisknout z ostatních PC na pevné síti. Počítače připojené na Wi-Fi ji nevidí. Jak umožnit tisk i z notebooku, připojeného přes wi-fi?Díky

Odpovědi na otázku

Pokud je to opravdu "wifi router" tak mě jako první napadá otázka, jestli se mezi sebou počítače ve switchi a notebooky na wifi vůbec vidí. Je to totiž klidně možné, že od sebe ty dvě sítě na routeru dělíš.

Je to možné, z wi-fi vidím jen internet, ale zbytek domácí sítě ne. Jak se to dá změnit?

Připojíš kabel do LAN portu toho routeru a přepneš ho do režimu AP. Těžko radit líp, když ses typem routeru nepochlubil.

Je to TP link TN- WL 841N

Super. Připoj se do webového rozhraní routeru a v Operation mode přepni na Access Point. Přehoď kabel do LAN portu a mělo by být hotovo.

kde tam je jakej Operation mode ??https://emulator.tp-link.com/TL-WR841ND_v9/Index.htm

https://emulator.tp-link.com/Emulator_TL-WR841NV14(EU)/index.htmNeřekl, jakou má verzi. Předpokládám nejnovější.

Dík, zkusím to. M.

Wifi router v přízemí a k němu připojené zařízení využívající Wifi jsou zřejmě v jiném subnetu a tedy v jiné síti oproti zařízením v 1. patře.. Takže by bylo vhodné napsat lepší popis.. 1. Co je to AP pro přístup k poskytovateli.. ???2. Jaké zařízení je v domě od poskytovatele(ISP) a jestli je k němu v tom prvním patře připojen tvůj vlastní router a v jakém režimu, jako AP/ router..???3. V dotazu je čitelné jen to, že v přízemí je jeden Wifi router, který je údajně připojen do sítě.. Může být připojen tak, že vytváří další vnitřní síť.. Jak je tedy vše propojeno..??? ISP zařízení / vlastní routery a způsob propojení (někde do LAN portu / někde do WAN potiu.. ???*Nejlepším řešením by bylo k ISP připojit jeden router do WAN portu, aby tak bylo možné vytvořit vlastní síť a k tomuto routeru připojit další router v přízemí kabelem do LAN portu jako APéčko.. Všechna zařízení připojená do takové sítě by na sebe viděla.. 1 síť/ jeden subnet .. a tato síť vlastní za routerem od ISP - nej řešení.. Router od ISP využívat jen jako zdroj toku inernetu.. nic víc .. nic míň..