» Poradna » Ostatní

Tisk průkazů - tiskárna + software

Ahoj všem,můžete mi prosím poradit ohledně tisku průkazů?V současné době tisknu papírové průkazky s HP 1020 + microsoft ofice publisher. Tiskárna, ale často nasaje papír nakřivo, nebo se barva nezachytí ideálně a potom se při přejetím prstem rozmazává. Jedná se o průkazky z tvrdého papíru pro řidiče MV.Máte s tímto někdo zkušenost? Jakou tiskárnu používáte? Jaký používáte software pro tisk?Děkuji za pomoc,Tom K.

Odpovědi na otázku

Zkušenost nemám, ale co to zatavit do folie?

Laminovačku používáme. Někdy se, ale stane, že barva na některých místech vysloveně odstupuje v podobě malých šupinek. To rozmaže i laminovačka

"nebo se barva nezachytí ideálně a potom se při přejetím prstem rozmazává"Nefunguje ti pořádně tzv. zapékací válec = tiskárna je rozbitá, takhle správně nefunguje. Co se software týče, tak tam záleží na tom, kolik toho vyrábíš - průkazku bych asi uměl vyrobit v kdejakém free softu.

Tak ta tiskárna je asi vadná, ne? Prostě kup novou, která umí pracovat s papírem, který používáš na průkazky.

Nebo se da tisknout primo na plastove karticky velikosti platebni karty, ale ty tiskarny jsou drobet drazsi nez domaci tiskarny na papir.

Jen tak od oka... tiskarna cca. 45 tisic, SW 7 tisic, karta 3 kc, tisk 1-2 kc.Vsechno jsem nasel bezne ceny bez priplatku pro MV.

Lze použít obyčejný lak silně tužící z drogerky a jemně přestříknout před laminováním.... (hlavně nechat zaschnout)