» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tisk přes wifi router

Dobrý den, zakoupil jsem wifi router TP link WR1043ND.Který disponuje USB portem.Připojil jsem na něj disk.Vše funguje bez problému.Zkusil jsem připojit tiskárnu, nainstaloval si doporučený program USB printer controller od TP linku.Počítač který je do routeru napojen pomocí kabelu, tak v programu USB Printer Controller vidím router i tiskárnu a tiskne bez problému.Notebook, který na router přistupuje přes wifi však už v programu nevidí ani router ani tiskárnu.Připojení k internetu však funguje bez problému.I se na to router vzdáleně připojím.Co tedy dělám špatně?Děkuji

Odpovědi na otázku

Nevím co to je USB printer controller. Já mám taky router s USB portem (Asus RT-N16) a tiskne mi to i bez těchto píč*vin. Stačí tiskárnu nastavit v PC jako tiskárnu přes "Standardní port protokolu TCP/IP" (IP adresou je přímo adresa routeru), protokol nastavit na "LPR" a název fronty "LPRServer".

Rekl bych ze TP-Link to resi prez virtualni USB, proto je potreba na strane klienta aplikace pro komunikaci. V tom pripade dava smysl ze notebook tiskarnu nenalezne, ono proste nejde o klasicke zdileni tiskarny

Tak to je pěkně na pí*u, nevím, k čemu by něco takového bylo dobré. Leda, že by ta tiskárna byla multifunkce a vyžadovala 100% spolehlivou a transparentní obousměrnou komunikaci.Jinak tisk přes TCP/IP port lze domašlit úplně všude i do linuxu a androidu - podmínkou však je, že tiskárna musí zvládat a vyžít pouze s jednosměrnou komunikací.

AM pocit ze je to prave z duvodu MFP kuli bezproblemove obousmerne komunikaci... takove USB over IP 😀. Pak jedine nazdilet na koncove stanici, ale to uz je trosku prasarna.Napada me, co je to za tiskarnu? Nema uz treba vestavenou wifi?

Vyzkoušej vypnout antivir případně Firewall.