» Poradna » Programy

Tisk diakritických znaků s posunem

Prosím o tip, jak napravit tisk z Wordu 2000 na laserové tiskárně Minolta Page Pro 6L v podmínkách Windows 98. Ovladač je použit z dodaného CD Minolta. Český znak (ě,Ě,č,Č,ř,Ř,ž,Ž,ů,ť, ne š,ý,á,í,é,ó) se namáčkne bez mezipísmenkové mezery na předcházející znak a další znak v řadě je po mezeře velké jako mezi slovy. Zkušební tisk z režimu Vlastností tiskárny je v pořádku, jakož i dokument v PDF. Díky předem za pomoc.

Odpovědi na otázku

Pokud je ta tiskárna podobně stará, jako OS, zkuste převést soubor do jiného formátu, např txt. Nebo najít novější ovladače. SE už měly spoustu tiskáren předinstalovaných na CD.

Zkusim jiny format. Jinak si myslim, ze Win 98SE je mladsi, nez ta Minolta. Na webu vyrobce Minolty je óvladac jiz jen nemecky. Napada me, zda problemy nejsou z drivejsiho pouzivani dosovskeho editoru T602 doplneneho laserovym *.dst (myslim ze fungoval mj. od STAR)?

V té době jsem jen vybral tiskárnu ze seznamu a věděl, napřed běží download fontů, takže po vypnutí se všechno nastavení mazalo. Ale já měl laserovku Brother. Stála ve slevě jen 20.000,-
A vím, že běžela na ovladač od HP LaserJet2.
Pokud se tu nikdo nechytí, zaregistrujte se na fórum.