» Poradna » Mobily

Tipy na mobil - dual sim + micro SD zároveň?

Ahoj, máte někdo tip na mobil aby zvládal dvě simky a micro SD najednou? všude nacházim jen ty hybridy, buď 2 sim nebo sim +karta. Na netu jsou sice rady jak spojit simku s micro SD aby fungovalo obojí, ale do toho se pochopitelně pouštět nebudu ... díky za odpovědi a za tipy :)

Odpovědi na otázku

Bohužel neporadím, protože těchto mobilů je velmi málo, budeš mít hodně omezený výběr. Jen prozradím, jak jsem to řešil já. V prvním kroku jsem si vybral duaksim mobil, který má dostatek vnitřní paměti, aby se dal i bez SD v pohodě používat a zvítězil Xiaomi Redmi Note 4 se 4GB RAM a 64GB úložiště. Musím říct, že normálnímu uživateli tohle musí už v pohodě stačit :) Nicméně já jsem trochu nenormální uživatel, rád fotím a rád si prohlížím starší fotky ze zajímavých mist, takže v podstatě vše co nafotím telefonem i zrcadlovkou chci mít u sebe v telefonu (mimo jiné jako další bezpečnostní záloha). Fotek tam mám opravdu hodně a když se volné místo začalo blížit k 10GB , tak jsem přemýšlel, co s tím. Přemýšlel jsem o úpravě SD a SIM karty, abych je mohl slepit k sobě, ale to je riskantní a dá se zničit snadno SIM i SD. Ale pak jsem našel někde zmínku o externím adaptéru na SIM a vzhledem k ceně bylo jasno, že to musím zkusit :) Objednáno, dorazilo za pár dní, funguje to tak, že na jedné straně adaptéru je tvar a rozmístění kontaktů jako náhrada SIM, jen mnohem tenčí a na druhé straně je slot na nanoSIM. Díky minimální tloušťce lze vložit tu náhradu SIM do slotu současně se SD plochý kablik vyvedený ven a do něj vložena SIM. Ten adaptér mi nijak nezavazí, protože mám na telefonu celkem robustní silikonový obal, který drží adaptér přitisknutý na zádech telefonu a jediné co je trochu poznat, je mírná boule v místě adaptéru, ale to absolutně ničemu nevadí. Takže mám 2 SIM i SD a více než dostatek kapacity :) Je to za pár peněz, potřeba je jen trochu manuální zručnosti, aby 1.SIM, adaptér 2.SIM a microSD správně daly do šuplíčku a zasunuly do slotu v telefonu.

Moto Z Play

Jenže to nefunguje na každý telefon a člověk se to nedozví dopředu!

Pokud je výrobce tak vyrábí tak to kupodivu zvládnou. A dokonce to není ani tajemství. https://www.gsmarena.com/results.php3

Pokud máš dobré nervy můžeš zkusit tohle: https://androidforum.cz/navod-na-plnohodnotny-dua... . Nicméně to funguje.

Existuje adaptér. https://www.neonshop.cz/ostatni/adapter-na-sim-hy... není to nic pěkného, ale pokud nosíš telefon v obalu, není to problém.Dal jsem odkaz přímo na obchod, protože je jediný v ČR, kde jsem to objevil.

Můžu se zeptat jaký typ sim je třeba si adaptéru? Je to nano?

Adaptér je sice pěkná věc, ale např. můj Elephone P9000 to s ním neumí, odmítá najednou 2SIM a micro sD

Alcatel A3 ma 2 sim+1sd

Redmi note 3 a Xiaomi Mi A2 lite, oba mají 2 Sim a zároveň Sd kartu do 256 GB: