» Poradna » Programy

Tip na program

Dobrý den,prosím vás o tipy na program, který by mi umožňoval si udělat fixní časový harmonogram týdne. Zní to asi blbě, ale smyšlený příklad asi pomůže více (samozřejmě v praxi mnohem detailnější):pondělí: 6:00 budíček; 6:20 snídaně; 7:15 odvoz dcery do školy; 7:30 - 12:00 práce 12:00 - 12:30 oběd; 13:00 - 16:00 práce; 16:15 odvoz dcery ze školy na kroužek; 17:30 dcera přijede z kroužku (pí Nováková) ...Potřeboval bych, abych do hledaného programu jenom zadal tyhle věci (prostě nějaký plánovač) a on mi z toho udělal přehlednou týdenní tabulku, graf, časovou osu, plánek nebo něco podobně přehledného. A já se potom mohl pouze podívat, co mám který den kdy (něco jako časový rozvrh do školy ).Omlouvám se, jestli to tu někde v poradně již je, kdyžtak prosím i o odkaz.Pavel

Odpovědi na otázku

Koukni na studnu, nebo na stahuj do sekce kancelářské programy a něco si vyber. Já používám Lightning v Thunderbirdu. PrasatkoPee

Něco takového mám na mysli Děkuji za tip, zkusím to

Pokud to nepotřebuješ nutně v počítači (což nejspíš ne, protože ten nemáš u sebe neustále), přesně k popsanému účelu používám plánovací kalendář v mobilu, včetně časů upozornění, hlídání konfliktů událostí, opakování, zobrazení týden/měsíc, atd., atd.

Normálně se to píše do Outlooku. Ten je ale za peníze a pro osobní užití tudíž málo frekventovaný.Takže se používají nejrůznější napodobeniny.Zkus se podívat na EssentialPIM. Je ve free variantě, česky, pro PC i telefony.http://www.essentialpim.com/

Vypadá to trochu nepřehledně, ale zase to má více funkcí než Lightning v Thunderbirdu (i když se do thunderbirdu dají přidat další rozšíření s dalšími funkcemi)

Podle mě by podle harmonogramu měl fugovat robot.Lidí by se tohle týkat nemělo.

To máš pravdu velikou, ale některé věci je potřeba prostě každý týden udělat a nesmí se na to zapomenout, a když je veliký frmol a nic se nestíhá nebo do běžného života vskočí neplánované termíny, návštěvy lékaře, apod., tak je lepší mít někde přehledně sepsanou tabulku

Já si opět dovolím nesouhlasit,ale to je asi vše co s tím mohu udělat.Podle mě,život v naplánovaným režimu bude spíše peklo a smrt se v tomto případě stává vysvobozením.Zamysli se nad sebou a časem,který ti ještě zbývá jestli nejsou jiné možnosti.

Netahej tady do toho metafyziku. Ale jinak máš pravdu. Každej jednou zjistí, že už mu nezbyl čas na to co měl a nepomůže mu nic, protože to nejde vrátit.PrasatkoPee

osobně taky nemám rád striktní plán, ale na druhou stranu mám takzvaně sklerózu, takže je fajn, když juknu do kalendáře a zjistím, že k tomu zubaři jsem se už opravdu objednal a to na ten a ten den, případně, že mám ještě třeba schůzku s tímhle člověkem a pak že má tetička ze třetího kolene kulaté narozeniny, na které bych neměl zapomenout. A elektronický kalendář to nejen udrží v paměti, ale umí mne i včas upozornit.

Zubara si pisem na chladnicku. Tam chodim najviac, aj v noci. Ha. A ked rano nestiham, tak PC ani nezapnem, ale chladnicku nevynecham.

tak já mám PC zapnuté v práci každý den. Papírek na ledničce bohužel neumí v patřičný den zablikat nebo zapípat.

Ja nie, ja som totiz zubar.

ale jen do te doby, nez jim dojde baterka, rozhodne nema smysl byt otrokem casu

Asi tak nějak

Něco podobného jsem dělal pro dědu-7.00-vstát z rakve(tam preventivně začal lehat)7.30-začít s lékama(bere jich25 druhů)8.00 začít hledat zuby8,30 zuby nalezeny tak je nasadit9.00 pokusit se dojít na WC a uspět(v případě neúspěchu žádat klystýr)9.30 v mixeru rozemlít mrkev a červenou řepu a s chutí toto pozřít.10.00 pozřené vyzvracet10.30 ulehnout do rakvepříští den cyklus opakovat a to až do kýženého výsledku-zubaté.

benži, benži : ked sa Mayovia nesekli v tom kalendari, tak aj my budeme dedovia.

Tak,tak,už si zvykám na mrkev.

čauky,používám podobný systém, jako navrhuje PrasatkoPee - totiž Lightning v Thunderbirdu. Akorát já ho mám doplněný o doplněk zvaný Google Calendar Provider a tím pádem veškeré události vložené do Thunderbirdu se mi zobrazí i online na Google Kalendáří a po synchronizaci i na telefonu s Androidem.Je to velmi šikovné a jak Google Kalendář, tak Lightning mají pěkné přehledné rozhraní a není problém nastavit i upomínky apod. řešení komplet zadara

Dipity je nástroj na vytváření časové osy online. http://webitech.cz/vytvoreni-casove-osy/