» Poradna » Ostatní

Ticket system free

Ahoj,poslední dobou se mi množí požadavky od různých lidí mimo práci, kde používáme samozřejmě pořádný ticketovací systém. Jenže ty soukromé požadavky přijímám většinou přes telefon nebo přes email a pak na ně zapomínám. Dneska jsem si udělal dump, co nosím v hlavě, a je to fronta dvaceti požadavků. Jak je toho moc, zapomínám to, nefunguji správně.Potřeboval bych co nejjednodušší ticketovací systém. Kdysi jsem používával GQueues, ale tam člověk potřebuje Google účet. Ideálně by to mělo být online, co nejjednodušší, a bez potřeby účtů, nejlépe v češtině. Nevadí mi, že by si do tiketů mohli lidi zasahovat navzájem, nebude tam nic tajného ani kritického; když to někdo všechno smaže, holt se to zadá znovu. Jde o to, aby se dal založit požadavek a sledovat stav jeho řešení. V podstatě by se to celé dalo řešit veřejně upravitelným Google dokumentem.Mělo by to být zdarma, protože myslím, že si takovou věc zvládnu napsat za dvě hodiny sám. Ale proč vynalézat znovu kolo, když chytří lidé už přemýšleli.Představuji si to takhle:Potřebuji, aby Bzuci umyl nádobí. Kouknu na tiketovací web, uvidím, že tam má pořád můj starý požadavek "nakoupit brambory", kde je ale poznámka od Bzuciho "neměli, budou v pondělí". Kliknu mu na nový požadavek, zadám "umýt nádobí" a k tomu "od: Radim". A pak se pro jistotu podívám dolů na stránku, v jakém stavu je požadavek "vytřít podlahu" ve stavu "hotovo 11.2.2020".To mi stačí. Jakékoli funkce navíc ani nejsou moc žádoucí. Čím jednodušší, tím lepší.

Odpovědi na otázku

https://bestpractical.com/request-tracker

Díky, ale to vypadá jako strašlivý overkill. Navíc to nevypadá, že by uměl česky.Ale díky, je to svobodné a má to free variantu, můžu to provozovat u sebe, kdybych měl širší potřeby, a to časem snad přijde, tak po tom sáhnu.

známý to má nasazené ve firmě, česky to myslím umí - viděl jsem svého času nějaké rozhraní pro běžné uživatele. U admin GUI netuším.

Já potřebuji něco fakt primitivního. Příklad s tím nadobím byl sice nadsázka, ale zase ne tak velká

Česky to umí.Ale jednoduchý systém to není.Má to hodně pluginů. Ale pokud je tam potřeba něco upravovat, co to neumí, tak to není nic příjemného.Pro malou firmu bych si to nezvolil. Ale to je samozřejmě můj subjektivní názor.

Já to nemám ani pro malou firmu. Mám to vyloženě pro sebe. Prostě těch požadavků už je moc, nehledě na to, že telefon se mi už ani na chvilku nezastaví. Poslední měsíc se potácím mezi depresí a radostí z toho, že to ještě pořád snáším potřebuji si odlehčit a tohle je jedna z možností, jak tomu pomoci.

V praci pouzivame historicky Trac ( https://trac.edgewall.org/report/1 ). Ale jiste najdes neco modernejsiho.

To vypadá dobře. Asi ne úplně přesně pro můj účel, ale to se dá poladit, je to pod BSD. Snad mi ještě večer vyjde čas (a chuť...) to nasadit. Díky.