» Poradna » Ostatní

Tichý HDD?

Milí přispěvatelé, milí odborníci v oboru hardware!Chtěl bych si pořídit nový harddisk a jedním z hlavních kriterií (krom nízké ceny a vyskoké spolehlivosti :)) je, aby byl co nejtišší - klidně na úkor výkonu, protože stejně příjde do starší sestavy.Takže: Co mi poradíte za typ? A za kolik? Stačí do 40GB ...Předem děkuji za všechny odpovědi !!!

Odpovědi na otázku

Jedny z nejtissich harddisku jsou harddisky Samsung. Mam doma 10GB Samsunga a opravdu o nem ani nevim !!!

Jakýkoli Maxtor UATA 133, který nese v názvu písmeno " L" (fluidní ložiska.)

mám a moc tichý není

Na samsungy bacha, taky jsem si myslel ze jsou tichy, ze zacatky byl a po par mesicich delal kraval jako blazen (Mam tam jeste Seagata Barracudu IV, a ta i po par mesicich neni vubec slyset...

Seagate Barracuda IV - je to prakticky neslysitelny HDD (ma to i fluidni loziska)

Neslysitelny je Seagate Baracuda IV a V.

AAM - Automatic Acoustic Management .... je to  standart, pomocou ktoreho sa disk nastavuje ako ma byt tichy samozrejme cim tichsi tym nizsi vykon. Nastavuje sa utilitami od byrobcov diskov a urcite ho pouziva SEAGATE a IBM, tusim zacal aj WesternDigital a o ostatnych vyrobcoch neviem .... Pozri si ten ktory model na nete a podla toho sa rozhodni ..............

Baracuda je ticha bez jakychkoliv utilit.

Disk nejlepe utisis kladivkem Pokud chces tichy disk, tak si kup Barracudu, je jedna z nejtissich. Nebo se rid stadartem AAM (viz hore), vetsina novych disku uz je ticha, nemyslim, ze bys chtel neco extra

Tichý je jenom když je nový, nechtěj slyšet Barracudu po roce používání.

Taky bych doporucoval asi Seagate Barču IV nebo V. Hlavne aby nerval vetrak

Volil bych jakýkoli Samsung. Barracuda taky dobrá , ale disk  obložen nějakou modrou pěnovou hmotou přes kterou je plechový kryt (SeaShield), tahle konstrukce dost výrazně zhoršuje chlazení disku - je nanejvýš vhodné přídavné chlazení dalším ventilátorem.....Filcka

baracuda je nastavena do AAM defaultne, proto je ticha.

Také doporučuji Barracudu IV. Mám ji a opravdu není vůbec slyšet. Když jsem jí koupil a zapojil tak jsem si fakt myslel že je v háji protože se netočí. Měl jsem jí při prvém zapojení vedle počítače na krabici od CD. Musel jsem na ní přitisknout ucho abych zjistil že se něco děje.KEMA.

nejtišší IDE disk je Barča V