» Poradna » Programy

Thunderbird zrazu nefunguje - timeout

Thunderbird mi zrazu prestal fungovat.Dlho sa pripaja k pop.gmail.com pri vsetkych uctoch, ale postupne sa zobrazuje timeout chyba.Pri skusobnom poslani emailu na vlastnu adresu sa zobrazi tato chyba:"Sending of the message failed.The message could not be sent because the connection to Outgoing server (SMTP) smtp.gmail.com timed out. Try again."Vsetko v programe aj v email uctoch mam spravne nastavene, vcera este vsetko fungovalo.Skusal som:- restart programu bez addonov- restart pcMam Thunderbird Portable 78.4.3 (32-bit), Windows 10 2004 64-bit, Windows Defender a Firewall.

Odpovědi na otázku

Tož tohle mi dělalo, když nebylo v nastavení účtu gmailu povoleno používání poštovních klientů třetích stran.Ale možná to bude i něčím jiným.

Dakujem za odpoved, ale tymto nie je, myslim ze to nastavenie je "povolenie menej bezpecnych aplikacii" a kontroloval som to, je to zapnute.Ide hlavne o to, ze vcera to fungovalo, nic som nespravil a zrazu to nefunguje.Priamo Thunderbird si dokaze skontrolovat novu verziu, je tiez mozne stiahnut a nainstalovat novy addon, skusal som to, takze internet ma, nemal by ho blokovat firewall a pod.Je mozne, ze vcera sa nainstalovala nova verzia programu a ta ma nejaky problem, ale ako to vyriesit?

Mě to také nefungovalo se zapnutým povolením (i když podle gmailu by mělo). Nakonec jsem to řešil jiným neveřejným SMTP serverem.

Lenze mne to bez toho povolenia neslo, pri novom ucte, este nedavno, ked som ho zapol, tak to fungovalo, 6 uctov fungovalo dlho, aj vcera - a zrazu timeout na vsetkych.

Na jednom a tomtéž počítači?Samozřejmě mohl gmail cosi zablokovat, těžko se to dozvíš. Nebo má problém s nějakým výpadkem.

Tie menej bezpecne aplikacie su zapnute, kontroloval som aj POP/IMAP, su zapnute, v prehliadaci - gmail.Taktiez nove maily bez problemov prichadzaju, ked som v prehliadaci, na gmail, keby mal vypadok, zrejme by to nefungovalo.

Nový Thunderbird - verze 78 V nové verzi Thunderbirdu je automaticky vypnutá podpora TLS 1.0 a TLS 1.1. Dělá to problémy při odesílání pošty přes starší linuxové servery, kde není podpora TLS 1.2.TLS 1.0 a 1.1. lze zapnout títmo postupem:https://help.blacknight.com/hc/en-us/articles/3600115... Ovšem správné řešení je použít jiný SMTP server

Dakujem, verziu 78.x uz pouzivat dlhsie a vsetko doteraz fungovalo.Tipy vyskusam, ako mam pouzit iny SMTP server?Aktualne mam nastavene tieto parametre:server: smtp.gmail.comport: 587connection security: STARTTLS

Tip z odkazu nepomohol.

Jestli to jde, zkus pripojeni pres nejakyho jinyho ISP ( nebo pres VPN ). Jestli mas zavirovanej PC, tak te mohl ISP zablokovat

A zaroven doporucuju uz opustit prastarej POP a zacit pouzivat IMAP. Vyresi to spoustu problemu.

Zvazim to, ak problem nevyriesim, problem v Thunderbird je, ze ak budem pouzivam IMAP, nemozem pouzivat zlucene vsetky ucty v 1 inboxe, vzdy by som sa musel preklikavat cez 6 uctov. Kazdy ucet ma podpriecinky a tak bude nutne aj scrolovanie, len aby som presiel novu postu.Zavirovany pocitac zrejme nemam, spravil som si s Defenderom rychly test, nic nenaslo, ani sa nespravam nezodpovedne, je to nepravdepodobne.

Uz to funguje, nespravil som nic, dakujem vsetkym, ktori sa snazili pomoct.