» Poradna » Programy

Thunderbird přestal stahovat přes POP3

Prosím o radu - na PC s Win10 delší dobu běhal bez problémů Thunderbird (ver. 60.4.) Před několika dny náhle přestal stahovat poštu. Vždy se v status řádku objeví, že TB je připojen k serveru, pak se nějakou dobu neděje nic, a pak vyskočí okno, že spojeni se serverem vypršelo. Zkusil jsem vypnout firewall (Norton), zkusil jsem upgrade na poslední verzi, zkusil jsem komplet reinstalaci TB, bez efektu. Přes IMAP stahovat jde, pokud na tom samém PC ale na jiném účtu nastavím ten problémový emailový účet, stahuje přes POP3 normálně. Nenapadá mě už, co bych měl ještě prověřit, nemáte někdo více inspirace ? Díky J

Odpovědi na otázku

Zkus zrušit a poté vytvořit svůj účet v Thunderbirdu.

Díky, odinstaloval jsem Thunderbird, včetně kompletního vymazání účtu. Bohužel, to taky nepomohlo.

A nedošlo k nějakému bloku u poskytovatele tvého mailu? Některé free služby mají POP3 v defaultu zakázanej.Zkus zkontrolovat nastavení tam.

Nedošlo. Jak jsem psal, když na témže počítači, jen pod jiným Windowsovým uživatelským účtem, nastavím TB na příjem emailů z toho "problémového" emailového účtu, tak to normálně jede. Ale prostě pod tím uživatelským účtem, kde to přestalo chodit, se mi to rozběhnout nedaří..

Nemáš tam náhodou nějaký antivir co se hrabe do mailové komunikace?

Díky za nápad. Je tam Norton Security, který samozřejmě mailovou poštu kontroluje. Napadlo mne na něm vypnout firewall, ale filtr pošty mne nenapadl. Zkusím to.

Tak ani to nepomohlo. Reinstalace PC to vyřešila...