» Poradna » Programy

Thunderbird neotevře soubor .ppsx

Když mi příjde zpráva s přílohou, která má příponu .ppsx do poštovního klienta Thunderbird, tak mi nejde otevřít. Poklepu na ni, naskočí mi tabulka s dotazem čím chci otevřít a zobrazí se možnosti. Já zvolím "Microsoft Office PowerPoint". Místo otevření souboru se zobrazí okno s nápisem: " Aplikace nemůže soubor otevřít, protože formát souboru nebo přípona nejsou platné." Ale když ten soubor uložím, třeba do složky "Dokumenty", a kliknu na něj, tak se normálně otevře. Otevře se právě v "Microsoft Office PowerPoint". Takže soubor určitě poškozený není a přípona je platná. Jo, není to tragedie, i tak se to dá, ale já bych rád věděl proč to nejde otevřít přímo v tom Thunderbirdu. Poradíte mi prosím? Miloslav

Odpovědi na otázku

Verze TB? V Nastavení (Soubory a přílohy) je k Typu obsahu PPSX přiřazena správná akce? Normálně to funguje.

Verze TB je: 60.9.0. V nastavení je: pro přílohy .ppsx - "Použít Microsoft Office PowerPoint". Ale ještě jsem na něco přišel. Když si soubor s přílohou .ppsx, který mi přišel do TB a nejde otevřít, uložím a pošlu si ho zpět na TB jako přílohu, tak už v tom TB otevřít jde. No, není to zajímavé? Vždyť je to pořád jeden a tentýž soubor.

Ne, protože do tvého počítače, ani TB nikdo nevidí, není to zajímavé. Tohle budeš muset vyřešit sám.

uvazuj. Ked ti to posle iny clovek, tak to neotvoris, a ked si to posles ty sam (nieje jasne, ci z rovnakeho alebo ineho tvojho emailu) tak to ide otvorit? To je nemozne, takze tam bude nieco male co si prehliadol

a bude lepsie ked sa tym ani nebudes zaoberat, budes si to kopirovat na plochu a otvarat odtial. Je kludne mozne, ze po najblizsom update ti to normalne pojde.

Jo, roobe, jak píšeš. Nemá cenu se tím zabývat. Hlavně zdraví.

Jen pro tvoji informaci. Pokud si tu přílohu .ppsx uloženou v počítači pošlu z jakéhokoli mého e-mailu na jakýkoli jiný můj e-mail, tat to vždycky otevřít jde. Není to nemožné. Je to tak.

Máš nějaký starší TB. Já mám 78.6.1

Příloha se normálně otevře i v TB 52.9.1.

Stalo se mi totéž po nové instalaci systému (W10 Pro 64) + nové instalace Thunderbirdu (91.5.0 (64 bitů)) se souborem DOCX - místo otevření aplikace (v mém případě LibreOffice) se soubor rovnou nabízí k uložení (toto je ještě závislé na nastavení TB ... zda zvoleno Předvolby/Obecné/Soubory a přílohy "U každého souboru se zeptat, kam ho uložit" nebo "Ukládat všechny soubory do složky"). Přitom jsem jistě v první případě otevření DOCX aplikaci LO zvolil a zaškrtl příště už se neptat. Pomohlo znova, manuálně (v předvolbách TB - v tabulce Obsah-Akce) u dané položky "Dokument Microsoft Word" zvolit akci "Použít ..." aplikaci LO nebo MSOW. Dříve toto zaškrtávací políčko v dialogu akce s přílohou emailu fungovalo správně, teď se zdá, že zde nějaká chyba.Třeba předložené řešení někomu pomůže.