» Poradna » Programy

Thunderbird chyba zobrazující se při startu

Zdravím, nevím si rady jak se zbavit otravné chyby při spuštění, která ale nemá na správnou funkci vliv.Na manželčine nb jsem po čisté instalaci nainstaloval TB 91.8 a objevuje se :https://www.dedoimedo.com/computers/thunderbird-ema... Uvedené řešení samoshřejmě nefunguje a pořád se chybové okno při startu objevuje.Neví někdo jestli hledat chybu v Thunderbirdu, nebo ve Windows 11?

Odpovědi na otázku

A co tam mas za pluginy nebo obecne nainstalovanyho od dedoimedo.com?

...co tam mas s TB asociovany? Ta stranka navrhuje reseni.

Ve W10/11 asociace mailového programu občas fungují tak nějak podivně (prostě v Nastavení je vše správně a přesto se to chová blbě) a musí se to spravovat v registrech (z hlavy teď nevím přesný postup, musel bych to hledat)

to se mi nikdy nestalo. Mám desítky PC s W10 a Thunderbirdem. Takže ne. Nefunguje to podivně. V nastavení Windows 10 zvolíš jako výchozí mailový program TB a hotovo.

Potkal jsem už minimálně u tří lidí (já teda jenom na W10) a netýká se to jenom Thunderbirdu, udělal to ieM Client - v Nastavení jak výchozí program pro mail Thunderbird tak všechny asociace co se týkají mailu jsou na Thunderbird, ale když se použije systémové funkce "odeslat -> Příjemce e-mailu" tak to suverénně hodí do systémového Mailu. Jak se to spraví v registrech tak je to OK, ale třeba za tři měsíce si Windows řeknou že dost bylo správné funkce a zas to začnou otevírat v Mailu (přitom v nastaveních je vše korektně na Thunderbird)a zas je třeba spravovat registry - je to celkem rozšířený problém, na netu se k tomu dá najít celkem dost informací.

především sem dej screenshot té chyby a ne abysme museli pročítat nějakej web a hledat to.

ale vždyť jsem v dotazu posílal odkaz a hned na prvním obrázku je přesně ta chyba, kterou to při každém startu TB zobrazuje a musí se odkliknout.Ve Win11 mám vše nastaveno v asociacích souborů správně na Thunderbird. Eml soubory jsou taky ok na TB. Vše funguje jenom jak se zbavit toho otravného hlášení?

Tak tedy ještě obrázek: http://imgway.cz/s/hi3L

tak abych moc nelaboroval v NB nainstaloval jsem neaktivované Win11 do Virualboxu v Linuxu. Problém s největší pravděpodobostí není v Thunderbirdu samotném, ale ve Windows 11! Win 10home je ok, Win11 PRO je ok a dělají to pouze Windows 11 HOME. Ty jsou legálně na manželčině NB a tak je měnit nechci. Ale jak přijít na způsob odstranění chybového hlášení opravdu nevím.

Kup nějakou levnou licenci na pro verzi a je to.