» Poradna » Programy

Thunderbird a místní složky

Ahoj, když zkopíruji z pošty přes IMAP pošti do místní složky a účet IMAP smažu, zůsta ne to v té místní složce? Pokud ano, budou tam jen hlavičky nebo kompletně stažené emaily. Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud zkopíruješ/přesuneš mail z IMAP adresáře Thunderbirdu do jiného aktivního účtu na Thunderbirdu, zůstane tam mail i po smazání IMAP účtu.Můžeš si to vyzkoušet bez smazání IMAP účtu zkopírováním/přesunem nějaké zprávy.

Ptám se z toho důvodu, že jsem nastavil synchronizaci tak, aby se všecjny zprávy ukládaly lokální disk, no a po smazání zpráv na serveru jsem po spuštění TB přišel okamžitě o všechny emaily.

IMAP funguje tak jak píšeš.. synchronizace. Oboustranná, takže to fungovalo přesně tak jak má. Pokud z nějakého důvodu nechceš nastavit POP3 aby se to stahovalo a ukládalo jak požaduješ, tak ano.. zkopírováním/přesunutím do lokálních složek Thunderbirdu to vyřešíš a zprávy se mazat nebudou.

Tak že ukládání na disk slouží pouze asi k offline prohlížení, že? Myslel jsem, že je to jinak. Díky za rady.

Tak, tak, ... v mobilu je to stejný. Pokud si to neuložíš nějak "extra" nebo nepřesuneš, smaže se to (když se to třeba smaže z jiného zařízení).