» Poradna » Ostatní

Thunderbird a kalendář Google

Zdravím,Provedl jsem upgrade poštovního klienta Thunderbird na verzi 78, pošta funguje normálně, ale zmizeli mi všechny kalendáře, které mám na google účtu. Když tam kalendář přidám, tak se mi v thunderbirdu zobrazí, ale nemůžu do něj nic zapsat, zápis ohlásí chybu a ve vlastnostech kalendáře se zapne přepínač, že kalendář je jen pro čtení. Když tento přepínač vypnu, tak zůstane vypnutu do chvíle, než se pokusím do kalendáře něco zapsat, pak to opět nahlásí chybu a přepínač se zapne.Je mi jasné, že něco dělám blbě, ale nedaří se mi přijít na to co, poradíte někdo?.Další problém je, že nevím, jak do thinderburdu přidat kalendáře Kontakty a české svátky, které mám na stejném google účtu, protože v jejich vlastnostech na google nevidím link pro jejich nastavení do thunderbirdu.

Odpovědi na otázku

tu na notebooku pouzivam Spravca pre google calendar, ale mam vypnute updaty TB a verziu 52.8 Na desktope som robil cistu istalaciu, tam prave vtedy tento doplnok nefungoval (mozno uz updatli a pojde) ale vyriesil som to, ide to, vecer ti napisem ako, ked zatial niekto neda riesenie :)

To bude super, protože já si na tom lámu hlavu už od včerejška.

takze doplnky TBsync a Provider for CalDAV&CardDav

TB ver. 68.11.0

Já mám TB 78.1.0 a v tom bude ten zakopaný pes, předtím, než jsem přešel na 78 mi vše fungovalo bez problémů.

používám plugin Poskytovatel Google kalendářehttps://addons.thunderbird.net/cs/thunderbird/addon/prov... Thunderbird je aktuální verze.

Ten právě používám také, ale od nové verze TB 78 sice kalendář v TB normálně vidím, ale nejde mi do něj nic zapsat.

Hmm, tady mám TB 68 a jede to. Mrknu na jiný komp, kde mám snad novější...

Jestli nebude zakopaný pes v tom, že ten doplněk viz: https://addons.thunderbird.net/cs/thunderbird/addon/prov... nový TB 78 zatím nepodporuje.

Přečti si popis k verzi 78, něco o nefunkčních add-ons tam píší.

to je možné. Ta verze 78 je nějak hodně nová, zatím se mi neobjevila ani v repozitáři, takže i na dalším kompu mám pořád 68.

Verze 78 je sice uvolněná, ale na aktualizačním kanálu zatím k dispozici není, takže upgrade z předchozích verzí asi dořešen zatím není. Verze 78 by měla mít napojení na Google kalendář integrované, takže doplňky by neměly býti potřeba, ovšem když se udělá nová instalace přes starou, kdoví co to provede. Mě se to zatím nechce zkoušet, nemám momentálně čas a jako primární stejně používám eM Client.