» Poradna » Programy

Thunderbird 91

Ahoj,používám mailový klient thunderbird, mám certifikát vydaný GEANTem (akademická organizace). Do verze 78 mi to fungovalo normálně. Nyní, když se stejným podpisem podepíšu v 91, tak všichni vidí podpis jako invalidní, že cestou došlo ke změně emailu.Setkal jste se s tím někdo?Díky

Odpovědi na otázku

Co ti k tomu řekl vystavitel certifikátu?

E-mail po ceste sa nemôže zmeniť! Ty si používal starú verziu TB, kde ten certifikát bol vyhodnocovaný ako platný, ale prijímateľ môže mať už novú verziu poštového klienta, ktorý tento certifikát už vyhodnocuje ako neplatný, zastaralý.Chyba nie je v TB (po aktualizácii), ale vo vydávateľovi certifikátu, ktorý nepredĺžil, nevydal nový platný certifikát (teda ho v novom TB ani nemáš).S týmto problémom sa musíš obrátiť na vydávateľa certifikátu aby validoval jeho platnosť, alebo si ho nájsť a do TB 91 doplniť ho.

Potom se nabízí ještě jedno řešení: Přejít zpět na Thunderbird 78

Díky za odpovědi, certifikát je platný. Pokud tentýž použiju v jiném programu, tak funguje. Certifikát se může změnit například tím, že Thunderbird zapíše mezi podpis a mail prázdný řádek, který pak ostatní klienty považují za součást mailu a hash nesedí.Třeba tady: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi

Certifikát musíš exportovat třeba z firefocu/edge a naimportovat jo znovu mezi důvěryhodné do tundebirdu. Stejnou cocotinu to udělalo i AV certifikátem kaspersky.

Nechápu, jak to souvisí. Certifikát je platný, nepodepisoval ho Kaspersky, ale GEANT, žádný převlíkání certifikátů se mi v tom Thunderbirdu neprovádí.

Protože jak thunderbird, tak firefox nepoužívají systémové umístění pro certifikáty, ale vlastní "úložiště". U Firefoxu to je delší dobu, u Thundebirdu mi to začalo dělat od verze 91.

Do Thunderbirdu naimportuj aktuální certifikát. A všichni ostatní musí udělat totéž. Pokud ho někdo nemá naimporovaný v důvěryhodných, pak se mu zobrazuje samozřejmě jako neplatný. Zkotroluj si seznam certifikátů.