» Poradna » Programy

Thunderbird 850MHz

V nejbližších dnech plánuju koupit procesor Thunderbird 850MHz. Původně jsem měl k němu vyhlídlou desku Microstar K7T Pro-2a, ale v nových cenících se objevila nová deska s čipsetem KT133A a to konkrétně dva typy od Abitu (Abit KT7A, Abit KT7A-RAID) Má cenu si kupovat pro T-Birda 850 desku s KT133A??? Chtěl bych z procesoru dotat ještě něco navíc, ale uvidím podle toho zda zjistím jak se to přesně dělá. Postupu, triky znám, ale některé detaily nemohu stále zjistit. Můžete někdo odhadnout kolik by se z toho dalo dostat?? Bude tam chladič TTC-M5AB.Díky.

Odpovědi na otázku

Cau! Ja mam Durona 650 a tiez som rozmislasl o tejto doske. Momentalne mam PCchips M805LR ale to je riadny sajrajt. S tou Abitkou /myslim ze chces overclockovat/ by to malo ist ak odomknes multiplikator mozno aj na 1 GHz. Iny chladic tam ani nedavaj. Mozno bude treba zvysit Vcore/napajanie jadra/. Ak mas nejake otazky posli mi mail, alebo aspon ze ako to dopadlo.

Kdyz vidim ze kupujete thunderbirda tak nechapu proc k nemu nekoupite ASUS...

O desce Asus A7V jsem uvažoval také. Ty dvě výše zmíněné jsou ale novější a navíc Abit má navíc KT133A. Pokud máte ale jiný nazor (např. z vlastní zkušenosti) rád se nechám poučit.

Nevim presne co je KT133A(ale jestli je to co si mysim tak se asi opravdu nevyplati kupovat desky bez A)...Ja mam doma microstara a jsem naprosto spokojen.

No ta A verze chipsetu podporuje nové procesory Thunderbird s FSB 266Mhz (133Mhz DDR) - nyní existují verze 1, 1.13 a 1.2 GHz, k dostání u nás je asi (občas) jen ta první...

Myslim, ze mezi novym Microstarem a Asusem neni tak velky rozdil, ale kdyz uz kupujes Thunderbird 850, tak kup Asus. Co se tyce chladice, nekupuj M5AB, staci D3TB a usetrenych cca 200 Kc vraz do pridatneho vetraku nad procesor - ve stesnanych podminkach ATX skrini je totiz procesor hned u zdroje a sebelepsi chladic neni schopen odvest teplo z tohoto stisneneho prostoru. Pro chlazeni je nejlepsim pocinem koupit poradnou prostronou case, ktera ma zdroj nad procesorem, idealne big tower V takovym pripade by myslim moh stacit i ten D2TB.Limitujici pro pretaktovani nebyva prehrivani, ale Vcore. U Asusu lze, myslim, po hardwareove uprave docilit Vcore i 2,5 V(podle Tomshardware).

Microstary umej menit Vcore s updatem biosu(docela vysoko) i v biosu...

No co vim, tak by MSI mela myt desku s KT133A nekdy pristi tyden. Momentalne na ni cekam (alespon an cenu, jestli se to vyplati).