» Poradna » Programy

Thunderbird 60 náhrada

Jak známo, v TB 60 přestala fungovat spousta doplňků. Má někdo nápad jak to řešit? Setrvání na starší verzi je sice po určitou dobu řešení, ale co potom?? Existuje nějaká náhrada jako je třeba pro Firefox (Waterfox, Palemoon, Cyberfox) kde původní doplňky fungují??

Odpovědi na otázku

Já sem z Thunderbirda přešel na eM Client. Dá se nastavit aby se zavíral, nebo minimalizoval do oznamovací oblasti, takže stále běží na pozadí a aktuální verze umí ve Win10 oznamovat poštu jako systémové notifikace.

Zkoušel jsem mnoho e-mailových klientů včetně eM Clienta a vždy jsem se nakonec vrátil k thunderbirdu. Záleží co komu vyhovuje. Jediná nevýhoda je , to co trápí i tazatele, že některé doplňky po aktualizaci nefungují. Thunderbird má mnoho doplňků co eM Client nemá.

Jak FF, tak i TB kontroluje aktualizáciu doplnkov. V prípade, že už nie sú podporované - poskytne ponuku podobných doplnkov, ktoré funkčne nahradia tie staré a nepodporované.

Bohužel né vždy nabídne podobné doplňky.

No tak to bohužel ani náhodou.....

proc myslis, ze je starsi verze jen na urcitou dobu? jediny problem je, ze se autori uz nebudou udrzovat aktualalizovane doplnky

Obávám se , že Thunderbird zatím nemá náhradu. Nejvážnějším konkurentem je určitě eM Client, který teď zkouším paralelně s ním používat, ale zatím jeho šance vidím jako minimální. Opravdu jsou pro tebe všechny ty nefunkční doplňky tak zásadní ? Já používám jen dva a oba naštěstí fungují i v nové verzi. Kolik ti jich přestalo fungovat a kterých ?

cca polovina, např. firetray

No na 32 bit verzi mi chodí https://ctrlv.cz/ksUJVíc jich nepoužívám.

Alternativa by mohl být tento program: https://www.postbox-inc.com/