» Poradna » Programy

Thundebird - jak importovat zálohu pošty a kontaktů do nové instalace?

Dobrý večer,prosím o radu s importem původních dat (e-maily, kontakty) z Thunderbirdu. Klekl mi počítač, podařilo se mi z něj zazálohovat data včetně adresáře Thundebird, který jsem měl v C:\Users\můjučet\AppData\Roaming\. Nyní se na nový počítač snažím přesunout poštu - po instalaci aktuální verze Thundebirdu jsem do jeho C:\Users\můjučet\AppData\Roaming\ zkopíroval adresář Thunderbird, spustil a nic. Postupně jsem zkusil všechny možnosti popsané na http://kb.mozillazine.org/Moving_your_profile_folde... , ale bez úspěšně (zkusil jsem to i do starších verzí Thundebirdu, ale pořád nic). Tak máte-li někdo podobnou zkušenost a přišel jste ještě na jiný zůsob, prosím o radu.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Použij tohle:http://mozbackup.jasnapaka.com/Na starém stroji zazálohuješ, na novém obnovíš.

Děkuji za radu, ale toto mi nepomůže, protože starý stroj mi totálně klekl (už se mi nerozjely Windows) a tedy jsem jen z disku zkopíroval tu složku Thundebird. Zkoušel jsem přes mozbackup načíst tu složku, ale háže to chybu - předpokládám, že takto mozbackup nemá fungovat.

Pošta a kontakty určitě není uložena přímo ve složce Thunderbird, tam je jen samotný program.

Je tam, konkrétně v C:\Users\můjučet\AppData\Roaming\ThunderbirdV minulosti mi vždy stačilo z jednoho PC do druhého přetáhnout složku Thunderbird a dat ji do Roaming a fungovalo to. Teď bohužel ne.

Tak kamsi nainstaluj starší verzi Thu... , tam to nakopíruj a na ní použij MozBackup, výsledek následně importuj do nové verze Thu...

Jak jsem psal v úvodním příspěvku, toto všechno jsem zkoušel, ale ani stará verze Thunderbirdu tu poštu ze složky nenatáhla (zkusil jsem verze 1, 2, 24, 45).

Aha, já jsem myslel, že mluvíš o složce Thunderbird v program files :)

Pošta je tady:C:\Users\uzivatel\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\1d9vlyux.default a podle mne stačí při nejhorším udělat i normální kopii.

Všechno jsem zkusil, viz úvodní příspěvek a odkaz na stránku, kde jsou hned tři postupy - ani jeden nefungoval.

vždycky kopíruju složku "AppData\Roaming\Thunderbird" a přenese se všechno jako na starym PC. Dělal jsem to už snad 100x na různejch verzích TB, různejch OS (dokonce i na PC--> MAC).Chceš říct že na novej počítač přeneseš tuhle složku a po spuštění TB se tam neobjeví vůbec nic??

Přesně tak. Taky jsem v minulosti takto několikrát data přetáhl, ale tentokrát spustím Thundebird a místo, aby se zobrazil adresář, složky s poštou atd., tak vyskočí okno, jestli chci vytvořit nový účet.

Tak jasně! Nejdřív musíš vytvořit účet a pak do toho nového profilu nakopírovat soubory inbox atd.

to je nesmysl. Složka Thunderbird v Appdata obsahuje všechno.. účty, maily hesla, složky. Když vytvoříš účet v práznym TB a pak vyměníš tu složku za původní tak to co si udělal stejně hned smažeš.

Před cca 14 dny jsem řešil to samé. Vzal jsem celý adresář Thunderbird z c:\users\profile\AppData\Roaming. na novém PC jsem nainstaloval program Thunderbird a do stejného místa jako na původním PC jsem přesunul adresář Thunderbird s daty a přepsal jím stávající adresář po instalaci. A vše se chytilo i nastavení z mailů.

Díky, ale jak už jsem psal několikrát: mně to tentokrát takto nejde, proto se pídím po nějakém jiném způsobu.

A co "zázračného" si jako představuješ? Jiný způsob není.A pokud je ten profil poškozený, nediv se, že ho TB "nebere". V tom případě jsi měl mít jeho zálohu. A pokud ji nemáš, trp si....

Tak hlavně, že jsem Tě pobavil a udělal jsem Ti svou starostí radost.

Ona je úsměvná snaha najít nějaký "náhradní způsob". Pochop, že když původní data nemáš v pořádku, tak prostě není žádný způsob, jak je zprovoznit v nové instalaci. Holt když se pravidelně nezalohuje, tak se prostě o data přichází. Mimochodem, pokud používáš protokol IMAP, tak jsou data (pošta) na serveru služby. Stačí v nové instalaci manuálně vytvořit původní účet a všechna pošta se ti načte ze serveru. Já už jsem takto přecházel několikrát a poštu jsem nepřenášel.

A jsi si jistej, ze ti profiles.ini ukazuje na ten spravny profil?Profilu tam muzes mit tisic, rekl bych, ze "profiles.ini" ti smeruje na novy profil vytvoreny pri instalaci Thunderbirdu na novem stroji a ne na ten puvodni, ktery jsi tam prikopiroval... ?

Tak doufám, že kopíroval jen obsah profilu a né celý profil ....Už se sám ztrácím, co kam instaloval, vytvářel a kopíroval. Ale jak tu kdosi psal, že tohle dělal už stokrát a v pohodě, tak mu musím dát za pravdu. Já to sice dělal jen na nějaké desítce, ale také bez problémů.

V odkazu co uvadel bych ,podle odstavce: Modify profiles.ini to point to the new location. Zkusil zadat absolutni cestu.

klikni na ,Start, a do kolonky napiš thunderbird.exe -pa daj - odsranit profil ,, Default,,spust thunderbird - zatvor. Prekopiruj si ,,zalohu svoju,, a otvor Thunderbird. malo by to makat

Řešil jsem stejný problém. Zkoušel jsem všechno možné stejně jako ty. Nakonec pomohlo do nového default profilu nakopírovat obsah starého. Nový profil obsahoval jiné soubory než starý. TB se starým profilem vůbec nenaběhl, protože mu chyběla některá data. Po vkopírování obsahu do složky ...default-release vše OK i s původním nastavením.