» Poradna » Notebooky

ThinkPad X380 Teploty

Dobrý den,při sledování O2 TV na notebooku a připojeném dalším monitoru, kde je otevřený chrome, word a pdf v adobe reader, mám notebook vytížen na 30-50%. Hlavně žere výkon to O2 TV, to bych řekl, že je v pořádku. V pořádku ale dle mě nejsou teploty - podle HW monitor má CPU 98°C.Je to normální nebo to mám reklamovat? Jedná se o verzi s i5-8250U a 8GB RAM.Děkuji

Odpovědi na otázku

Přijde ti normální, pokud CPU 98°C má a dá se tedy na tom vařit kafe, tak se na to prát?

Není to normální a reklamace nejspíš nebude úspěšná.

Podobný problém jsem měl na x270, na reklamaci vyměnili desku a ok.

Zkus sundat spodní dekl a mrknou na větráky, jestli nejsou od prachu.Jinak určitě reklamace při takovém skoro idle zatížení.Nemáš náhodou aktivovaný nějaký tichý profil? Pak skokově může takto vylézt, důležité je sledovat průměrnou teplotu.

Ten notebook je 5 měsíců starý, provozovaný v čistém prostředí v bytě. Nevím jestli je možné, že už by tam byl nějaký prach, ale myslím, že ne. Když se podívám od spodu na větráky, jsou čisté.