TheBat (akakolvek verzia) a imaps alebo pop3s

mam velky problem s thebat v roznych verziach 2.11.2 a nizsie. program mi odmieta citat postu z roznych mail serverov cez imaps a pop3s a to dost nestandartne (niekde ano niekde nie vacsinou vsak nie).najviac ma stve ze nechce odoberat postu z mojho hlavneho mail servera (o dorucenie sa stara courier-imap z balicka pre slack 9.1) hoci na inych programoch (outook z office xp a opera ver 7.52) impas aj pop3s idu.thebat hadze pri imaps chybu could not cnnect to the server a pri pop3s chybu najprv not yet certifikate a neskor pri druhom pokus uz invalid server cerifikate key material mismatch  nevie mi niekto poradit ako prinutim k poslusnosti thebat ktory som si dost oblubil a nerad by som sa ho vzdaval?

Odpovědi na otázku

Nevyhodou Batu v pripade SSL/TLS je to, ze striktne trva na tom, ze neni v komunikaci se serverem problem, ze odpovidaji nazvy serveru a ze je vse bezpecne, coz je sice v pripade nejake chyby v certifikatu nebo na serveru neprijemne, ale dodrzovani bezpecnosti neni nestandardni chovani. Nemohu vyloucit, ze jste prisel na nejakou chybu, ale vami popisovane problemy nejsou hlasene a muze se jednat o specificky problem s urcitym certifikatem.
Pokud je ten server verejne pristupny, poslete mi jeho adresu, neni problem to vyzkouset a zkonzultovat s autory.
Marek Mikuš