» Poradna » Programy

Textový editor

Ahoj,hodně jsem si zvykl psát veškerý webovky apod. v Notepad++. Od tohoto týdne ale část práce dělám na Ubuntu. Jakou byste mi doporučili nejlepší alternativu k Notepad++? Přes Wine to řešit nechci a je mi zároveň jasný, že určitě existuje řada kvalitních programů k tomuto účelu, protože řada programátorů právě Linux používá. Nejvíc v notepadu využívám funkce zvýrazňování kódu, počítání znaků, náhrada/hledání znaků, rád bych zase možnost zobrazení více dokumentů v jednom okně vedle sebe pomocí záložek a co by se mi třeba líbilo je i přímý nahrávání na FTP, ale to už nutností neni.

Odpovědi na otázku

sublime textbrackets.io + pluginy

GEdit nebo Kate.

Kate nebo Kwrite

wine + ntp++

proč tak složitě, když v distrech existují dostatečně kvalitní nástroje, a vždy je nějaký nainstalován rovnou při základní instalaci, proč si PC zbytečně zaplevelovat win software?