» Poradna » Ostatní

Textový editor na MAC

Potřeboval bych poradit.Dostal jsem starý PowerPC - Macintosh Performa 5200. Chtěl bych ho používat jen jako psací stroj, když se doma perem o počítač. Je tam jen nainstalovaný ClarisWorks 2.1, který by požadavky alespoň vzdáleně splňoval,ale nepodařilo se mi z něj ždánou cestou vyexportovat text do formátu šitelném ve WinXP, v Ofisech. Zkoušel jsem export do RTF,doc... ale pokaždé když uložím ,soubor nemá příponu. a i když ji pak přidělám, v offisech mám akorát "rozsypaný čaj".Je možné si nainstalovat nějaký textový editor na tohoto Meka,případně jaký?S mekem jsem nikdy nepracoval, tak prosím za shovívavost.díky a s pozdravem kchrz

Odpovědi na otázku

a odkud mam toho maca ?taky shanim klidne staryhokdyz tak zkus co se tyce toho editoru www.mujmac.cz

Neberte to, zle ale takhle starý MAC je už i špatný psací stroj pokud požadujete spolupráci s Win a čestinu.Osobně bych na něj nainstaloval nějaké distro linuxu. S linuxem v základu to bude jednoznačně připracený na spolupráci s Office víc než, 5200 + MAC OS do verze 8.0Jenže váš MAc neumí vic než 64 MB RAM a dost má dost malý disk takže na Ubuntu a jiné nové distra člověk může zapomenout.Výběr textových editorů nebo kancelářských balíků v Linux by byl větší.