» Poradna » Windows (a jiné OS)

Textový adresní řádek v Průzkumníkovi

Dobrý den,chtěla bych změnit v Průzkumníkovi adresní řádek na klasický textový. Zaškrtnout "Zobrazit úplnou cestu v záhlaví (klasický motiv)" vůbec nepomohlo. Případně kde zjistím, jestli mám klasický motiv? Jen ze zvědavosti - bylo by možné adresní řádek zcela zrušit? :DDěkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Klasický motiv dáte takhle: Kliknete pravým tl. myši na plochu; dáte přízpůsobit; dole je Motivy základní a vysoký kontrast; Klasické nastavení Ale Windows potom bude vypadat jak starý.

Aha, takže ne klasický win 7 motiv :D Měnit pěkný vzhled za škaredý nebudu. ;) Nechápu, proč to podmiňují zrovna tímto motivem.

Tak mi to nedalo. Přepla jsem na klasický motiv a nezměnilo se nic, pouze se do vrchní částí okna přidala úplná cesta. Takže můj problém stále nevyřešen.

Nedoporučoval bych vyvádět psí kusy s nastavením exploreru / průzkumníka. Navíc se mi zdá, že to že soudruzi z MS změnili nelogický (pro použití na lokálním disku) adresní řádek na drobečkovou navigaci, je jedno z mála vylepšení, které má smysl. Vypínat drobečky /adresní řádek úplně bych nedoporučoval už vůbec, protože by se mohlo lehce stát, že si to vypnete i ve „webovém“ IE.Teoreticky by to mělo jít editací registrů (Google ví) ale nechtěl jsem si zbytečně rozhasit os, tak jsem to osobně netestoval.

Tak zkusím ještě pohledat úpravu přímo v registrech. Bohužel musím adresní řádek přepnout alespoň na textový.

Tak jsem dosud nenašla žádné řešení. Potřebuji zajistit, aby se přes adresní řádek nedalo přejít rovnou do C:/ Nevadí, pokud bude vidět celá adresa (vím, že tam nikdo nebude nic psát), ale nesmí se dát přejít jednoduchým kliknutím.

Pokud to nepůjde přes adresní řádek, nebo se dokonce adresní řádek zcela zruší, pořád je dost jiných způsobů, jak přejít rovnou na c:\. K čemu má textový adresní řádek vlastně sloužit, není to jen zbytečné snažení?

Vím, že uživatel není natolik chytrý, aby se tam jinak dostal.Ale naklikání v adresním řádku se přímo nabízí a to potřebuji zrušit a stačí, když adresní řádek bude textový.Kdyby měl někdo jiný nápad, jak udržet uživatele pouze v konkrétních adresářích, ve kterých má uložená data, bez možnosti přejít do nadřazené složky mimo vybrané adresáře, tak radu přijmu všemi 10.

Použít to co je k tomu určeno a to jsou uživatelská práva? Jenže ve windows je každý administrátor, to je opak těžký.

Omezení vytvářím pro běžný účet, ne administrátorský. Potřebuji tam zamezit procházení jiných než vlastních složek, kde to v uživatelských právech nastavím?

Nainstalovala jsem program Classic Shell (http://www.classicshell.net/), bonusem je čeština. Dá se tím šikovně upravit/odstranit (skoro) vše. Adresní řádek jsem změnila na textový a Průzkumník je již "bezpečný". Jen se změna nepromítla do dialogového okna při stahování z prohlížeče. Takže ještě hledám v nastavení programu, snad něco najdu.