Textová zpráva po LAN

mám síť se switchem. můžu nějak poslat zprávu (textovou) na PC v síti aniž by musel mít spuštěný speciální program? (win9x, Win2000, XP) tzn. že by se příjemci vyvolalo nějaké "pop-up" okno s mojí zprávou.

Odpovědi na otázku

pokud má adresát zaplej messenger tak příkazem net send "ip adresa nebo NetBios jméno" text

podle mě na to nemá messenger vliv, (mě to jelo s vyplým) používá se na to nějaký spec. protokol co je už v WinMe.

nemyslel jsem MSN Messenger..služba net send se v češtině jmenuje Kurýrní služba, anglicky messenger. vypíná se příkazem "net stop messenger"

www.opc.unas.cz

To vypadá slibně, ale mam dotaz. Musim mít kvůli tomuhle prográmku nainstalovanýho MSN Messengera když jsem ho pomocí XP-AntiSpy odstranil? A musí mít ten program nainstalovaná i druhá strana, nebo to využívá něčeho co je ve WinNT/2000/XP?

1) MSN krám mám taky odstraněný přes Antispy jede.2) ftip je v tom že program mít druhý strana nemusí (vůbec) ale využívá to dle mého info něčeho co je v WinME/2K/XP. Kolega Kyle nahoře mě opravil s tím messengerem - já to taky popletl -nejspíš ví přesněji na čem to jede...Pod článkem je kupodivu diskuze kde je odkaz na český program s podporou češtiny.

Jojo díval jsem se. Díky za odpověď, rozptýlila moje pochybnosti jestli to u nás bude chodit. Přesně něco takovýho totiž shánim, neboť často potřebuju dát nějak vědět kámošovi na druhý straně že s nim chci komunikovat a on nesnáší spuštěný programy na pozadí který zrovna nevyužívá. To se mu pak dá dovolat těžko.

Vypadá to že to nefunguje když je druhej na jinym routeru, protože v okně vidim jen uživatele nebo skupiny na routeru na kterym jsem já.

net send umí posílat zprávy nezávisle na doménách

messenger pracuje s NetBiosem (přes TCP/IP samo)

Napis net send jmeno_pc vzkaz

Tady v praci sem to este nezkousel...az ted.. prej SEND neznamy prikaz...po zadani NET SEND IP TEXT

musels to napsat blbě

Zkousel sem to nekolikrat.. i ruzne.. proste to nejde (W98).Zadam samotny prikaz "net send" a vypise to, ze send je neznamy prikaz.

Neco potrebneho pro to tu nejede... a me by se to tak hodilo

<b>TEST</b><font size=36></font><font color=white>RE:TEST</font>

to máš říct hned že máš Win98

Nejde ti to lebo to je len vo WinNT/Win2000/WinXP.Pod Win98 je na to nejaky programik, tusim je to standardna sucast Win98, len teraz uz neviem ako sa to vola (nepouzil som to uz pod W98 asi 3roky), ak to zistim dam vediet.

konecne nekdo, kdo to trefil:)))util se jmenuje winpopup

Ten program sa vola Winpopup. Bol uz vo Win95.

akorát musí být spuštěný na obou stranách...

neeni pravda, musi byt spusten jen na w9x, prtze nema messager servicemimo to existuje hafo jinych lan-talk programku, goglovat, goglovat, goglovat

Zmatlo me "můžu nějak poslat zprávu (textovou) na PC v síti aniž by musel mít spuštěný speciální program? (win9x, Win2000, XP)" a tim jsem myslel, ze se automaticky mluvi i o W98. Jo WinPopup.. ten sem taky par roku neuzival... a clovek zapomina... skoda, ze to musi mit pusteny i druha strana... asi to udelam hezky postaru Pockame si az bude v kanclu sama...

Ten WinPopup potrebujes mat spustene len na PC kde je Win9x (aby si mohol prijat a posielat messages).Na WinNT/2000/XP nespustas nic, WinNT/2000/XP maju standardne spustenu sluzbu ktora to obsluhuje.

BTW. neviem ci je to jasne, myslim ze je to tak ze ak nieco posles pomocou "net send" z WinNT/2000/XP, tak to na Win9x zobrazi ten program Winpopup.Opacne: ak nieco posles z Winpopup, tak to na WinNT/2000/XP zobrazi take iste pop-up okno, ako keby ti to niekto poslal pomocou "net send" z WinNT masiny.