» Poradna » Windows (a jiné OS)

Text to speech

Čau lidi, mam dotaz na čtení textu pomocí počítačového robota ( u mě je to ve Windows X Jakub). Nebo by měl být. Pojďme ale k dotazu právě.Mám v Pc nastaveného Jakuba ale nevím jestli to mám vše jak to má být, protože když si stáhnu jakýkoliv program na čtení obsahu (textu) (nějakou čtečku zkrátka)tak mi to pokaždé nabízí jenom Ziru (Angličtina) což je mi na nic.Nevíte co mám ještě nastavit nebo stáhnout aby mohly ta aplikace ten hlas využívat?Zde je ukázka toho co mám v nastavení, něco asi bude špatně?https://ctrlv.cz/UZKPDíky všem za pomoc.Zdenda

Odpovědi na otázku

Update: Mimochodem, když dám Přidat další hlasy tak už tam žádný český balíček není, pouze cizí.

Pretože žiadny ďalší už neexistuje! Alebo si myslíš, že Mrkvosofti kvôli tebe budú pridávať ešte nejaký ďalší?

Tak hlasů existuje samozřejmě více, ale o ty mi beztak nejde. Mě jde o to že se nedá použít ten co tam je.

Ta "ukázka" tam funguje ??? Když označíš (český) text třeba v Edge a zvolíš "číst", funguje ???

Ano, teď jsem to zkusil a funguje.

Pak je vše OK a problém má program, ve kterém to nejde.

Ale jaký? Jak říkám, zkusil jsem jich vícero a žádný to nedokázal.

Tak zkoušíš nevhodné programy asi neumí použít systémový hlas. Na čtení textu ale žádný extra program nepotřebuješ. Čtečka e-knih je něco jiného.

Jak zmiňuji níže, chci to na čtení titulků k filmu pro špatně vidícího.

Nepotřebuje špatně vidící spíš audiodeskripci, než jen čtení titulků?

To neznám.

Tak si to vyhledej. Taky záleží na tom, jak špatně špatně vidící vidí. Navíc místo jednohlasého čtení titulků mu mnohem lepší orientaci v ději poskytne poslech filmu v českém znění.

Rozumím, no on zase nevidí tak špatně, na postavy vidí, ale ty titulky prostě nepřečte, navíc jsou většinou dost rychlé.My máme rádi dabing, jenže ne každý film jej obsahuje. Bohužel.

Asi záleží na výběru filmů. Pokud to není vyloženě odpad, české znění se obvykle najde. Takže ty čtené titulky má do sluchátek, nebo je zvládá poslouchat současně přes původní znění filmu a hluk/hovor osob v místnosti?

Nesouhlas, víte co kvalitních filmů nemá dabing?No říká se tomu voiceover a celkem se to dá.

ono jde taky o to, jaký typ hlasů ten tvůj tajný SW podporuje a zda MS dává přístup k svým hlasům pro ten konkrétní program. Pokud si pamatuju, tak třeba NVDA s hlasy ve Win fungovala, nevím jak třeba Balabolka... Případně umí některé softy používat eSpeak hlasy.

O to mi právě jde, jak dát ten přístup a nebo zda se to musí nějak instalovat do toho kterého programu?Ten tajný sw není jeden, zkoušel jsem Balabolku samozřejmě, zkoušel jsem KMPlayer a další které už si ani nepamatuju z netu. Abyste pochopil o co jde, tak jde mi o čtení titulků k filmu. Což by měl umět ten KMPlayer anebo si je i převést na zvukovou stopu což by měla umět právě Balabolka.Žádný online speaker bohužel neumí titulky s časováním, aspoň jsem nikde nenašel.

Citat titulky dokaze PotPlayer, myslim ze od rovnakeho autora ako KMPlayer, funguje tam hlas Jakub aj Filip (slovensky), mali by tam byt aj vsetky nainstalovane hlasy vo Windows, je mozne nastavit hlasitost aj rychlost citania, malo by to fungovat aj bez dalsich zasahov.Program Balabolka tiez dokaze pouzit hlas Jakub aj Filip, ale pre kazdy potrebuje patch, alebo zmenu v registroch, da sa to najst, mozno to nasledne odomkne aj hlas v programe KMPlayer.Nazvy patch suborov su:Unlock_Microsoft_Jakub_CZ_TTS.exeUnlock_Filip_Mobile_SK_TTS.exe

A kde ten patch najdu prosím Vás?Díky za tipy, zkusím, jen s Balabolkou mám problém, když ji nainstaluju, zpomaluje mi a znemožňuje práci v jiném programu, jedině že bych zkusil portable verzi.

Co PotPlayer - tento program dokaze citat titulky priamo, zrejme aj bez inych zasahov, existuje aj portable verzia.

pokud se pochopil, tak Balabolka stejně nemusí být instalovaná, tak portable verze to asi řeší:https://portableapps.com/apps/accessibility/balabo... Něco jiného to bude u SW pro přístupnost, odečítače obrazovky ap.

Případně mi prosím pošlete odkaz na k4n9ur@gmail.com. Děkuji