» Poradna » Programy

Text do kruhu Photoshop

Zdravim.Prosim dobru dusu a cloveka pre ktoreho je to hracka o pomoc.Potrebujem vytvorit grafiku vo Photoshope.Dva kruhy v ktorom by mal byt text.Podobne ako na obrazku tu http://tinypic.com/r/29xztqd/9Hladam,citam,pozeram YT ale som na toto lavy a skoncim pri prvom kruhu a neviem ani nastavit hrubku kruhu.Mam este stary CS2 a v tutorialoch v novsich sa za chvilu stratim lebo nesedi rozlozenie tlacitiek alebo funkcii.Keby bol niekto ochotny mi spravit editovatelny subor bol by som moc vdacny.Dakujem.

Odpovědi na otázku

a proč dělat tohle ve fotokrámu?Na tohle se používá vektorový grafický editor - pokud máš koupené produkty Adobe, tak Ilustrator, jinak zdarma třeba Inkscape.

Pretoze mam iba PS a potrebujem editovat text.V Inkspace by som tapal tak isto ako v PS.

Minuska zasluzena.Fakt to vyzera ze to v Inkspace zvladne aj take tela ako ja

Prosim este o jednu radu.Potreboval by som aby spodna polovica textu bola otocena v "citatelnom" tvare.Myslim z lava smerom nadol a hore do pravej polovice kruhu pismenami nahor.Teraz je spodna polovice "hore nohami".Dik.

Na druhou část textu použij novou kružnici s větším průměrem (o výšku písma), stejný postup (Text, Puth on Path), nakonec vyber kružnici a převrať ji vertikálně.

A kde najdem to aby som to mohol prevratit vertikalne?

Asi sedmá ikona zleva, ležatý bílý a černy troúhelník nad sebou s osou mezi nimi.

Super Dik