» Poradna » Mobily

Tethering Android najednou prestal fungovat..kdo poradi? Kdo mel stejny problem?

AhojUz ca. rok pouzivam datove pripojeni k dvema notebookum a k druhemu mobilu bez jakychkoliv problemu pres tethering od Samsung Note3. Najednou prestalo spojeni fungovat. SIM vlozena do jineho anroid-mobilu a vse funguje perfektne. Chyba je tedy asi nekde u androidu, nastaveni a pod. od Note3Kdo by vedel radu?ip

Odpovědi na otázku

Nefunguje co? Jak se to projevuje?

Notebook ci mobil se stale pokousi s note3 spojit, to zamena, ze najdou signal ale k uspesnemu spojen nedojde - hlasi problem s autorizaci.

Tak už je to jasnější Zkusil bych dočasně v mobilu v nastavení tetheringu vypnout úplně zabezpečení a změnit SSID, jestli se to spojí. Pokud ano, můžeš zabezpečení znovu zapnout.

diky, jenze nejsem tak chytry, jak to udelat, co radis

Když vejdeš do nastavení tetheringu, je to v hlavním menu nastavení pod položkou "další - tethering a přenosný hotspot" a tam najdeš "konfigurace hotspotu WIFI". Do ní vejdeš a je tam nahoře "identifikátor SSID sítě", což je název sítě, ke které se připojuješ notebookem (změň ho třeba na "test")a pod tím "zabezbečení", kde máš asi nastaveno "WPA2 PSK" a to přepneš na "open". Pak na notebooku znovu vyhledáš sítě wifi a zkusíš se připojit k síti "test". Pokud to pojede, tak znovu změň SSID na jiné a nastav zase zabezpečení na WPA2 PSK a pod tím zvol nějaké heslo. Pak se s notebookem pokus připojit k té nové síti.

Mnoho diku za navod.Zkusim to zitra a napisi vysledek.Tak zatim.

Ok, jsem zvědavý, co to udělá.

Jackubrno,bohuzel zadne nove poznatky - jsem totiz necekane na cestach, takze se vse zpozdi o par dni, kdy to doma budu moci vyzkouset. Jsem sam zvedav, jak to dopadne, napisi tady pak vysledek.

Tak uz jsem doma a zkusil jsem to podle tveho navodu.Bohuzel ani v otevrene siti nedojde ke spojeni...Da se z toho usoudit, kde jinde muze byt problem?

No, tak pak už asi nezbyde nic jiného, než zkusit udělat factory reset. Zkoušel ses připojit jiným zařízením, jestli není chyba na straně příjmu?

Zkousel. jak pisu v uvodu, s jinym smartphone to jde...Co se tyka factory reset, nasel jsem v diskusich, ze v tomto pripade nepomohl, pricemz tam nejake fungujici reseni take nebylo.

Po mnoha dnech tethering zase bezi!Jenze pravou pricinu ci reseni neznam. Co jsem zkusil, bylo prirazeni MAC adresy a jmena notebooku do prihlasenych pristroju na Note3 a nechat otevrenou sit - to mi poradila podpora od Samsungu.Ale ani to nepomohlo. Pak jsem se pokousel zmenit heslo, zabezpecit sit, otevrit ji a znovu zabezpecit a nejak to behem tech pokusu najednou klaplo. Ted se spojim i s ostatnimi pristroji pres uzavrenou sit.Ovsem, co byla hlavni pricina se asi nedozvim, tak jako co vlasne byl oprava problemu.Takze ostatni, kteri maji eventuelne stejny problem by se meli pokusit si pohrat s hesly a sitemi - snad to pomuze - jako me.Specialni dik pro jacka-brno za doprovod a rady!

Rádo se stalo, škoda ale, že nakonec nevíme, čím to bylo. Snad to vydrží