» Poradna » Ostatní

Testování RESPONSE TIME u LCD

Na testování LCD monitorů se zdá být bezvadný program MonitorTest 2.1 od PassMark. Pro odhad doby odezvy /response time/ se používá funkce LCD Pixel Persistence, kdy přes plochu monitoru se pohybují v pěti vodorovných řadách světlé obdélníky v rychlostech od 100 pixels/sec do 800 pixels/sec, od určité rychlosti pak roztřepené okraje snad signalizují už nevyhovující rychost odezvy. Může mi někdo prosím poradit převod uvedených rychlostí pixels/sec na klasický údaj v ms ? Rozlišení je 1280*1024.Případně: zná někdo jiný vhodný způsob jak přibližně zkontrolovat response time - čas odezvy?Díky všem

Odpovědi na otázku

Nechapem presne z toho popisu ze co to robi, nechce sa mi to teraz skusat, ale response time nie je jeden cas ale viac - doba rozsvietenia a doba zhasnutia pixelu, spravidla su rozne. Tiez sa musi zadefinovat co budes povazovat zhasnutie a rozsvietenie (prechod jasu pixelu z kolkych % na kolko %, tusim sa pouziva 5% a 95% ale nie som si isty). To co udava vyrobca je nejaky blby priemer, u slusnych vyrobcov je to ratane slusne, u neslusnych je to ratane tak aby co najviac zblblo zakaznika malym cislom.To co vidis tym programom bude aj trochu skreslene tym ze sa dost blbo posuva nieco na displeji 800 krat za sekundu ked refresh obrazovky je 60Hz (da sa to ale nemusi to ist na vsetkych PC/displejoch tak ako si to autor predstavoval).

Děkuji kolego za vysvětlení. Na zmíněném testu se pohybují obdélníky v 5 horizont. řadách, označených 100 pixels/s, 200, 400, 600 a 800 pixels/s. Při rozlišení 1280*1024, 75 Hz, 120 dpi, jsou obdélníky 100 a 200 naprosto ostré, u 400 začíná jakési chvění na verikálách, 600 a 800 jsou již na okrajích dost roztřesené či roztřepané.Nějak mi to dnes nemyslí a nepočítá, tak Tě poprosím o vzoreček výpočtu: jaké hodnotě response time asi oněch 200 či 400 ms odpovídá - i když s výhradou k nepřesnostem třeba v pozorování a v metodice výpočtů výrobce. Monitor Prestigio P173 má mít dle továrních údajů 16 ms, někde se uvádí 20, ne však více.Děkuji.

Obavam sa ze ten test nie je na zistenie response time. Ale ak tak silno chces, jedine pouzitelne by bolo vydelit 1/(pocet pixelov/s) = cas v s. Teda pre 200: 1/200 = 0,005s = 5ms. Je to ale nezmysel, response time sa takto merat neda.

BTW. Ja mam pocit ze je to skor len tak test rychleho pohybu (uplatnuje sa pri tom vsetko, ovladace/directX/grafika/monitor), aby si videl ako sa asi bude prejavovat rychly pohyb v hrach apod. Ak su rychle stvorceky zdeformovane a ten program pouziva synchronizaciu s vsync je nieco spatne, ale ak ten testSW nesynchronizuje na vsync tak je to test uplne o nicom (nic netestuje). To k tomu programu nie je help?

na opravdové testování response time jsou potřeba profi přístroje, který nějaký passmark nemůže nahradit. Takhle si můžeš vypočítat jakási hausnumera s nulovou vypovídací hodnotou