» Poradna » Windows (a jiné OS)

Testování open-source SW

Zdravím,rád bych dělal něco prospěšného a tak mě napadlo, že bych se mohl zapojit jako dobrovolník při testování svobodného softwaru. Jenže nevím kde a jak začít. Neznáte třeba nějaké stránky, co by mě do problematiky zasvětily, nebo třeba rovnou nějakou verzi pro testování? Mohl bych i dělat překlady z angličtiny do češtiny/ruštiny.Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Nainstaluj Debian Unstable a reportuj bugy

To už ať se raději zapojí do programu SETI@home než celej den posílat reporty do centrály :) .

SETI? V ramci BOINC je spousta mnohem rozumnejsich a uzitecnejsich projektu.

A co bys byl těm firmám platný - když to ani neumíš najít?????

Zacni treba tim prekladem, dobry start je tady: https://www.transifex.com/customers/open-source/Pak mozna zjistis, k cemu te to tahne, a zacnes testovat i kod.

prečo netestuješ W10?

Protože není opensource?PrasatkoPee

viem, ale MS by sa potešil