Test výkonu RAM

Ahoj, poradí mi někdo jak otestovat výkonnost nově osazených RAM, abych mohl vyskoušet zda je nové osazení výkonnější než původní RAM. Existuje na to nějaké freware?

Odpovědi na otázku

To je pokračování tohoto?http://www.zive.cz/poradna/kompatibilita-zak... Jaké RAM jsi nakonec pořídil?

Ano. Pořídil jsem tyto:https://www.alza.cz/crucial-8gb-kit-ddr3-1600... a teď různě testuji jak se projeví na celé sestavě. Aida 64 je celkem na nic, detekuje je jako ddr2.

Odporucam si pozriet:https://www.youtube.com/watch

Tyo, že by DDR3 detekovala jako DDR2 ? To se mi nezdá... A co chceš jinak změřit mě zajímá - jakože jak ti to super-hyper urychlilo sestavu ? Mezi dvěma DDR3 paměťma co umí stejná deska je rozdíl v podstatě syntetickej, prakticky to nepoznáš... Chtěl bych mít tolik času na řešení takovejch kravin :)

Spíš mi jde o ověření správné kompatibility, zdá se mi totiž, že s těma 8 GB nabíhá PC pomaleji než s původníma 2 GB. Pokud by mi to potvrdil i nejaký test, tak asi nemá význam menit paměti.

Na to je jednoduchá odpověď, vytvoř si softem RAMdisk a změř si disk.

Ono na "nabíhání PC" záleží na jiných věcech než na RAM.....

Až tak tomu nerozumím, ale selským rozumem jsem si dal do hromady, že když se nezměnilo nic jiného než RAM, tak by to mohlo být tím, že jsem vyměnil RAMky.

Teoreticky ak by sa vytváral swap automaticky, tak pri 8 GB väčší a neviem či to boot nezdrží. Vypni ho a otestuj boot do plochy s 2 GB a s 8 GB

Je-li nastavena pevna velikost swapu, nic to nezdrzuje.Jestli chce ladit detaily, mel by predevsim vynutit vypinani a zapinani misto uspavani a probouzeni. To ma pri pouziti vetsi fyzicke pameti uz docela vliv na rychlost startu. Swap fakt ne.

I kdyby byly ty paměti pomalejší o polovinu, tak by s nima pc nenabíhalo pomaleji... podle mě fakt řešíš nesmysl.. chceš rychlej os, kup si SSD...

Pokud nemají RAM na náběh systému vliv, apk není co řešit. Dík a čus

Od doby, kdy "vypnuti" OS kvuli pitomcum z Redmondu neznamena skutecne vypnuti, je mozne leccos. ;o)Jakmile by se skutecne vypinalo a zapinalo, nikoli uspavalo a probouzelo, nebude mit velikost osazene RAM skutecne zadny vliv. Jde to jednoduse otestovat.

Nemyslím, že by v Redmondu byli pitomci, spíš mám pocit že se snaží vyjít vstříc pitomcům uživatelům, kteří rostou logaritmicky a používání trochu jiného způsobu myšlení, které výpočetní technika vyžaduje, jim činí nepřekonatelné potíže. Viz podstatnou část zdejších dotazů. Pokud chtějí své dílo prodat, a to je smysl jejich činnosti, tak tuto smutnou skutečnost musí brát v úvahu. Jde přece především o peníze těchto trubek. Microsoft rozhodně není lidumilnou institucí pečující o blaho uživatelů, ale institucí odebírající od uživatelů jejich oběživo, což je jejím primárním cílem od jejího vzniku.