» Poradna » Mobily

Test GPS modulu v mobilu

Dobrý den,mám problémy s GPS u svého mobilu (Vodafone Smart Prime 6, Android 5). Poslední dobou se mi opakovaně stalo, že mi mobil nedokáže určit polohu (i na volném prostranství) a nespojí se s žádnou družicí (ověřeno aplikací GPS Test). Nejsem si jist, zda by se mohlo jednat o nějaký SW problém (prozatím jsem nezkoušel vrátit do továrního nastavení) nebo je to chyba HW. Mohl by mi prosím někdo doporučit nějaký diagnostický nástroj, který by mi řekl, zda je GPS modul poškozený a mám tedy důvod k reklamaci.Děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

zkus GPS Status.

Odpovídal jsem ti na Androidforum.cz :) Žádná appka ti neřekne, jestli je GPS poškozený, ale doporučený GPS status ti ukáže kolik mobil chytá satelitů a jestli z nich dokáže určit polohu.

Díky. Myslel jsem si to.

Ale řekne. Třeba NMEA Tools, jen musíš vědět jak rozluštit NMEA data.