» Poradna » Ostatní

Tesla NZC 140 - zapojeni repro do vystup sluchatek

Mám amatérský dotaz na zapojení repro do gramofonu Tesla NZC 140.Gramofon Tesla NZC 140 má následující 5 pin din konektor pro zapojení sluchátekhttp://imgur.com/a/YxllUPokud si pořídím redukci 5 pin din -> female 3.5 jackbude možné do toho zapojit nějaké klasické repráčky, které používám k počítači s vlastním napájením?

Odpovědi na otázku

Jasně, co by ne.

V zásadě ano.

Ano, ale bude tam brum a šumy, protože výstupní ipedance sluchátkového výstupu je nízká a vstupní impedance repráčků je vysoká. Použij 5kolíkový konektor pro magnetofon , kde je na dutinkách 1 a 4 výstup signálu, který je přispůsoben pro další zpracování v jiném zařízení (magnetofon, zesilovač...). Na tomto výstupu jsou signály ze všech připojených zařízení (mikrofon, gramofon, rádio, magnetofon) se stejnou úrovní, mají dobrý odstup signálu od šumu, nejsou nijak upraveny (korekce) a jsou stejnosměrně odděleny. ☺

Mohl bys nám vysvětlit, jak spojením nízkoimpedančního výstupu se vstupem s vyšší impedancí vznikne brum a šum? Myslím přídavný brum a šum, který vznikne touto mesaliancí, ne ten, který je tam normálně.Jinak souhlasím s tím, že tebou navrhované řešení je lepší (tedy, pokud se to nezkušenému bastlíři podaří rozchodit...)

Ahoj amatere,ohledne tveho dotazu - Ano

Není to jisté, protože je víc možností jak připojit 3 nebo 4 dráty na 5 výstupů a historicky to nebylo jednotné. Možná budeš muset rozebrat a přepájet ten pětikolík a případně se i kouknout do toho gramofonu kam na které výstupy dráty vedou.

Spíš bych vsázel na výstup pro reproduktory a kdyby sis sám zhotovil redukci, stačily by repráčky pasivní https://www.ges.cz/cz/ls-51-0-GES06601515.html.... pokud máš možnost půjčit si letovačku