» Poradna » Notebooky

Termo obal na notebook

Zdravím,Jedná se o to že mám celokovový notebook a trochu se bojím ho přenášet v zimě. Neexistuje nějaký termo obal na 13.3' notebook popřípadě nemáte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Obal neexistuje ale na nete som raz cital ze existuju tabletky proti chripke notebookov takze sa bat nemusis ze ochorie. Stoja paru eur.. Pripadne navstevu psychiatra

To právě nevím, proto se ptám. Ale každopádně děkuju.

V mrazu ti prochladne každé zařízení. Ani plasťák nemůžeš zapnout hned. Deska,procák,grafika a vše je ze stejného matrošu jako ty tvoje vnitřnosti v tom kovu.

K čemu by kovový notebook potřeboval termoobal? Věř, že on snese větší zimu, než ty ;)

A proč se ho bojíš přenášet v zimě? Jako že Ti k němu přimrznou prsty? Na to stačí rukavice.

Provozní teplota ntb bývá nejčastěji nejméně v 13°C. Proto se asi tazatel ptal.

tak jasně, že asi není úplně v pořádku tahat notes v tašce v mrazu, přinést ho domů a hned zapnout. Je vhodné mu aspoň tak 10 minut nechat na srovnání teplot.A slušně udělaná brašna, nebo notebook batoh díky polstrování poskytuje i trochu izolaci před chladem, pokud jde o přenášení.Jestli si ale někdo vezme batoh s notesem na zimní celodenní výlet, tak to samozřejmě snadno promrzne totálně, což pro baterku není moc dobré - fotografové nosí často v zimě foťáky pod bundou, aby se tohle nestalo.

Nyní jsem se podíval do jednoho návodu a je tam toto:Péče o počítač• Nevystavujte počítač teplotám pod 0°C (32°F) nebo nad 50°C (122°F).Přiznám se, že to také až tak nedodržuji. Chtěl jsem jen ukázat, že tazatel nedal až tak hloupý dotaz.

Dal, termoobal je celkem k ničemu. Jasně, může o něco málo oddálit chladnutí zařízení uvnitř, nicméně pokud ten obal nebude vytápěný, tak prochladne tak jako tak.

neboj se nic...

Stačí obyčejný batoh. Jde o provozní teplotu, skladovací a "přenášecí" to snese i pod nulou, tedy ty naše srandovní teploty, na Sibiři nejsme. A pak jen pokud jsi s ním dlouho veku a je "prochladlý", tak to pro jistotu nech před zapnutím tak 30-60 minut zteplat na pokojovou teplotu, já to nedělám (jsem s ním chvíli venku, chvíli v teple MHD atd.) a je to pohoda.

Já bych to spíš viděl na nějaký "igelitový" obal, aby když ho vyndáš v místnosti studený, nemohla vzdušná vlhkost k ntb - orosí se igelit a ntb se může pohodlně prohřát na pokojovou teplotu bez vlastního orosení.

Včera jsem se zběžně na tuto problematiku podíval a termoobaly opravdu existují, včetně 13.3". Před mrazem se ntb doporučuje chránit kvůli HDD, což už asi tvůj problém nebude(zde škodí i zmrznutí a rozmrznutí), pak kvůli baterii(vybíjení, ale k poškození by snad dojít nemělo), kvůli LCD displeyi, atd.

Nemám slušný výraz pro člověka, který proto, že se rozhodl ignorovat doporučení výrobce, dává mínusy lidem, kteří se snaží poradit tazatelům. Jinak, možná by to mohl být i námět na článek pro redakci živě.cz.

Námětem myslím, ntb a mráz.

Mínus není ode mně, nicméně si myslím, že v našich podmínkách a při běžném přenášení v batohu to nemá smysl řešit. Viz. výše. Jo pokud by ho měl dlouho na mrazu, dokonce mimo batoh...to by byla jiná. Ale normálně v batohu cca půl hoďky venku, pak třeba někde v autě, vlaku, busu...v pohodě.

V hypermarketch predavaju vlozky do prenosnych plastovych chladniciek.Je to plastova flasa s modrou naplnou.Predavaju sa aj take ploske (Kaufland) z pevneho igelitoveho sacku s modrou chladiacou naplnou.Tieto naplne podla udajov na nich nie su dobre len na chladenie ale aj na ohreivanie. Zohrejem na radiatore. prilozim k notebooku, obalim frote bavlnenym uterakom (antistaticky) a dam do bathou. Prejdem za 2 hodiny celu prahu po vonku v mraze a stale bude teply.

Potom dam zase na raditaor zohriat ale nie priamo nan 80°C ale dam od neho jednu vrstvu bavlnenho frote uteraka 60°C alebo 3 vrstvy 40°C.

"dam pod neho"