Teplovodivá pasta

Dobrý den, na základní desku budu montovat m.2 SSD disk, ale brání mi tam chladič od procesoru, tak se chci zeptat, jestli když odmontuju chladič, jestli ho budu moc přidělat zpátky nebo budu muset znovu nanést teplovodivou pastu.Děkuji

Odpovědi na otázku

Záleží na tom, jak je tam pasta dlouho. Pokud je tam několik let, tak už bude ztvrdlá a po demontáži chladiče už nebude znovu moc funkční. Pokud by tam byla třeba jen rok, tak by celkem neměl být problém usadit na ni chladič znovu.

A co je na tom tak hrozně problematického?Potřebuješ-li sundat chladič, tak jej demontuj, otři starou pastu na ploše CPU a na chladiči, namontuj M.2 SSDéčko a poté natři tenkou vrstvu pasty na povrch CPU... Poté nasaď chladič a dokonči ten jednoduchej proces.. I kdyby tam byla pasta jen cca jeden rok, dej novou.. na to starý nerovnoměrně rozpatlaný blátíčko(pasta po demontáži chladiče) chladič nedávej. Dej novou vrstvičku, budeš mít klid v duši..

To je najlepší a najjednoduchší spôsob ! Lebo procesor a GK sú najdrahšie veci v PC !

Po demontáži chladiče je lepší ji dát novou. Pokud je pasta stará, tak po tom sundání chladiče je to nutnost.