» Poradna » Notebooky

Teploty zaseklé = slabé fps

Ahoj, stal se mi takový menší problémek.. :/ Začalo to od tý doby (3dny zpatky) co se mi nezobrazila nvidia když jsem klikl pravým, tak jsem si ji znova stahl.Od tý doby ve hrach mam menši fps, nejdřive když jsem měl napojenou nabiječku tak jsem měl malo fps, a když jsem ji vyndal tak mi to využilo na 100% výkon. ale ja jsem chtěl hrát s nabíječkou na 100% a nějak jsem si pohral s nvidii a nastavenim napajeni, že ted i když sundam nabiječku tak mi to jede stejne jako kdybych ji mel zapojenou = slabé fps. Dříve to bylo opačně, že když jsem ji měl zapojenou tak mi to jelo na 100%. Ted prosím o radu, jak to změnit? zjistil jsem přes msi afterburner že mi třeba ve hře PUBG nejde víc jak 50stupnu jak u CPU tak u GPU, porad 49-50...dříve jsem to měl na 90... chci to mít jako dříve. děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Jo a zjistil jsem ted, že když odpojím nabíječku při hře tak se mi teploty zvýší hned např o 20stupnu ale fps jsou stale slabe a ne jako dříve

Ty by ses měl nejdříve naučit pořádně vyjadřovat, pořádně zformulovat myšlenku a ne vysázet na papír, co tě první napadne.V tomhle případě bych si tipnul na to, že ti všechno běží na integrované grafické kartě, což by i uspokojivě vysvětlovalo záhadný propad teplot z 90 °C na 50 °C. To že se ti nezobrazila dedikovaná grafická karta může být způsobeno tím, že prostě odchází. Stáhni si nějaký program, který ti ukáže vytížení grafické karty (GPU-z, HWinfo). Když budeš mít štěstí, tak bude dedikovaná GK v pořádku. V tom případě máš buď špatné ovladače, nebo špatně nastavený profil napájení ve Windows.

Stáhl jsem si ten program, jak mám zjistit že mi odešla grafika? popřípadně co na tom programu změnit? diky