Teploty GK

Dobrý den,Chtěl bych se zeptat jestli je teplota Grafické karty (GK) v pořádku. Jedná se o Gainward GeForce RTX 2060 Ghost OC která má v plné zátěži okolo 70 °C. Maximum je 88 °C. Kamarád který se zabýval hardwarem PC říká že to je příliš vysoká teplota. Já sám nevím a chci se radši zeptat tady. Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

Neřeš to, je to zcela zbytečné. 70°C má do vysokých teplot daleko.

Mimochodem spousta grafik do 55-65°C vůbec nezapíná větráky, takže ani nižší teploty mít nemohou.

Díky moc. :)

Tak vzkaž kamarádovi, že hardware opravdu nerozumí. U GPU je 70°C v zátěži luxusní teplota, běžně to může chodit až k těm 90, aniž by to byl problém.

Vyřídím

Řekl bych, že jsi to s tím tvrzením trošku přehnal. GPU jako každé zařízení má maximální kritickou teplotu, při které je schopen bez problémú pracovat. Při jejím překročení dojde k zničení čipu. Je pravda, že 70 C je ještě OK, už při 88 C bych byl mírně nervózní. Každopádně platí, čím je pracovní teplota níže vúči té kritické, tím líp pro čip. Žádnému čipu nedělá dlouhodobá práce při teplotách blízko kritické dobře. To, že jsou grafiky většinou nastaveny tak, že se jejich pracovní teploty blíží kritickým, je jenom dúsledkem obmezené možnosti takové ztrátové výkony efektívně uchladit a ne že by jim to dělalo dobře. Prostě fyzika nepustí.

asus dual nv1060_6GB po 10min furmark 77°C, vrtule 48% 1700rpm. Tocit sa zacnu od 60°C a predpokladam, ze na max pojdu pri 92°C, lebo tu hodnotu pise GPUz ako maximum. Ked ma 70 tak to je super, ale ak ma vzdy 88, tak ta karta zomrie este v zaruke, v horsom pripade den po zaruke. Gainward, no..

zatím vždy jsem mel karty Gainward - 70kové řady a nikdy jsem si nestěžoval na výkon, nebo chlazení. momentálně mám přez dva/tři roky gainward 1070 phoenix.všechny hry na max a teploty málokdy vylezou na 65C. většinou 55 - 60C.

Gainward (stejně jako všichni ostatní výrobci) vyrábí každou grafiku v několika edicích od ojebaných po luxusní kousky (Pegasus < Ghost < Phoenix) a navíc každé jádro má jiné nároky na chlazení (GTX 1070 má TDP 150W, RTX 2060 pak 160W). Takže tvá informace o tom, že tvoje úspornější GTX 1070 s lepším chladičem má nižší teploty než tato žravější RTX 2060 s méně výkonným chladičem (Ghost je nižší edice než Phoenix), je celkem zbytečná. Maximálně to potvrzuje, že nižší teploty opravdu čekat nemůže. Navíc teploty přes 70°C hlásí u Ghostu majitelé zcela běžně.

Pěkně je to vidět zde:https://ctrlv.cz/shots/2020/02/02/OZwn.pngMezi různými edicemi RTX 2060 je tam rozptyl přes 20 °C (58 - 79 °C).

Jasnačka.Já jen obhajoval značku Gainward, páč nemálo lidí na ní říká fujtajbl.

Jen pro představu jak topí běžný notebook :)http://imgway.cz/s/1Q7O

Tak toto není rozhodně běžný notebook. Múj nad 85 C nedá, ani při největší zátěži. Toto je hodně zaprášený a ne bežný notebook.

bezny notebook pred smrtou to je

Běžný levný "herní" plasťák, kde na chlazení nezbyly finance a výrobce doufá, že to uživatel moc herně brát nebude. Pokud bude, upeče to ještě v záruce.

Teplotu si má hlídat procesor, a když ne, je tu prodloužená záruka na tři roky :)

Však on si jí hlídá. Proč si myslíš, že tam máš maximálně 99°C? Maximum je totiž 100°C a i když z toho sundáš chladič, tak ochrany dělají vše proto, aby to výš nepustily. Prostě to omezuje výkon a pokud omezování nestačí, CPU se vypne úplně. Tobě to rádoby chlazení pravděpodobně trošku funguje, takže ti to rovnou nevypíná. Jsi "jen" ve fázi omezování výkonu.

Ale co s tím má člověk dělat? Ano, při koupi sem nebyl "odborník", vzal sem stroj za 30 a tak doufám, že splní to, co od něj očekávám :) Ale zatím vše funguje, nic netrotluje a pokud se dožije tří let, tak bude vše v pořádku.

Zaprášenej by bejt neměl, tyhle teploty jsou od začátku. Tedy předpokládám že v krabici se na něj neprášilo

budem hadat.. tenky "hracsky" notebook s 35-45W procesorom a 70W grafikou.. co som vyhral?

Pokud to výrobce prodává, není to chyba kupujícího že na tom hraje a záruku by to mělo přežít, pokud ne, od toho je tu záruka. Po té době to stejně bude morálně zastaralé.

moralne zastarale? po 2 rokoch? Este tu o karkulke a vlkovi..

Teplota zcela v pořádku. Naopak bych řekl že je dobrá (ona 2060 moc netopí)

Nějak nechápu co tu je napsána takže vto napíšu tak je grafika při maximální zátěži na 70C tak si můžeš chrochtat.....ale pokud ti vyletí na 88 a ty mezitím mrknes na plochu do nějakého programu ktery sleduje teplotu tak to může být. Časem problém. Jinak podle toho co čtu tak ti i tu PC sestavu dohodil ten chytrej kámoš který rozumí tak velkém u prd... protože dneska člověk za ty prachy chytrne pro RX5700 nebo RX5700XT a má výkonu o hodně víc 😉