Teploty - Intel Core i5 7600k

zdar, mam teploty na tomto procesore medzi 50-80 stupnov podla zataze. Chladic mam be quiet dark rock 3. 2x prepastovane nepomohlo. Ma niekto rovnaky procesor a ake mate teploty? Mate nejake rady? Chyba CPU alebo chladica? Dakujem

Odpovědi na otázku

Nevím, podle mě to je chladičem, máš teplovodící pastu?

áno mám noctua pastu

Může se stát že pasta mezi CPU a IHS je v prdeli

Pokud to neleží na stole, pak jaká je skříň a jak je řešen tok tekutiny ve skříni?

Skrina je Corsair SPEC-04 LED Carbide Series s priehľadnou bočnicou: https://www.alza.sk/corsair-spec-04-led-carbi...

Jakou má skříňka barvu?

Tvojich oci.

Aku mas skrinku a ako v nej mas riesene vetranie? Kolko ventilatorov nasava vzduch a kolko vyfukuje? A kde su umiestnene?

Mám i7 7700K jen mírně taktnutý na 4,6GHz bez delidu a teploty v zimě přes 80. Nyní ve vedrech....popravdě netuším, náročný hry jedou, PC drží a nepadá. Jestli ti vadí vysoký teploty i když CPU neomezuje výkon...tak jedině delid a navíc třeba ještě slušnýho vodníka. Ale za mě.....nemá to smysl, stejně je to spotřebka co je na pár roků....pak to stejně nebude stíhat, respektive, zdechlo by to o hodně let později.

S tím bych úplně nesouhlasil. Delid je užitečná věc hlavně u intelu kde má prasopastu, a po roce s vodním chlazením mi dával skoro 90C... Aktuálně po delidu 40C IDLE (to je tím jak je brutální teplo) MAX Load 54C, a to je přetočen na 4,8GHz

S čím nesouhlasíš? Však píšu, jestli touží po nižších teplotách, tak ať jde do delidu a vodníka. Já osobně to řeším pouze slušnějším vzduchovým chlazením. Stejně za dva roky půjdu do nového CPU, které zase bude jinde výkonem. Doba, kdy CPU stíhalo v pohodě 5 roků, je prostě pryč.