Teplotní hranice při přetaktování procesoru

Jaká je obecná teplotní hranice při přetaktování čtyřjádrovéhé procesoru, nad kterou bych již neměl jít. Hrozí poškození CPU. Dík

Odpovědi na otázku

No tak, nikdo mi to nenapíše?

Rozne CPU maju roznu. intel desktopy mavaju zvycajne Tjmax 85°C, notebookove zvycajne 100°C, pri ktorej sa sami podtaktuju a ak to nepomoze (teplota stupne nad Tjmax) tak by mal BIOS PC vypnut (ak nevypne tak sa vypne CPU pri 100 alebo 125°). Teplotu je nutne merat pomocou CoreTemp (DTS) pre kazde jadro zvlast (ziadne jadro nesmie Tjmax prekrocit) a nie pomocou inych programov ktore citaju diodu alebo cidlo pod CPU, a je nutne merat pri plnej zatazi CPU (napr. orthos)

Osobne by som nesiel nad 80° pri plnej zatazi, resp. osobne by som vobec netaktoval, nemam potrebu mat nestabilne PC kvoli 3FPS navyse. Problem pretaktovania nie je len teplota ale aj elektronicke problemy (oneskorenie signalu na vedeniach atd) a teda teplota nie je hlavny limitujuci faktor (vzdy sa da pouzit nejaky lepsi chladic).

Děkuji za odpověď. Mám čtyřjádro Intel Q9550. Z výroby je na 2,83 GHz. Dostal jsem ho na 3,6 GHz bez zvýšení napětí. V zatěžovém testu v programu Everest běžel na 100% 2 hodiny a teplota 1. jádra nepřekročila 65°C, 2.jádro nepřekročilo 58°C, 3.jádro 52°C a 4.jádro 44°C. Průměrná teplota jader byla tedy 55°C. Teplota celého CPU se pohybovala okolo 47°C. Systém ani jednou nespadl. Jaké jsou Vaše názory na tyto výsledky?

dobré - pohoda