Teplota v BIOSU

Ahoj a dobrý den,prosím o vysvětlení, v Biosu na teplotě CPU mám dvě hodnoty.43°C/120°C - ta druhá teplota mě děsí a nevím, co to je.Procesor mám Core 2 DUo E6300 na 1.86GHz.Co znamená ta druhá (vyšší) teplota?Mám se toho děsit? (Počítač již jede 6let,ale teď odešel zdroj, tak proto jsem se podíval na SPeedfan a do Biosu)Předem díky,Honza lama

Odpovědi na otázku

Vyrobce a typ desky jsou tajne? V BIOSu neni k tem teplotam zadny popisek? Opravdu jsou obe teploty ve °C? Napiste prosim vyrobce a typ desky a pripadne vyfotte obrazovku s teplotami a dejte sem odkaz na obrazek.

Doplňuji:Procesor Core 2 Duo E6300 na 1.86GHz,motherboard je Microstar MS 7238...Již nejsem u toho počítače osobně, ale ano, mám za to, že to jsou stupně, protože i na Speed fanu (ať si o něm myslíte cokoliv) byla tato teplota též vidět. Jádro 1, 2 měly od 35 do nějakých 49 st., ale temp 3 se pohyboval od 97 do 127°C. Co obecně znamenají v biosu u teploty CPU dvě teploty? Předem díky za vaše odpovědi.

prave, ze nejobvyklejsi pro 2 teploty je °C/Fahrenheit. realnych 120°C je hodne vzsoka teplota i na jadro procesoru a je to moc i na maxima, ktere jsou tyto procesory schopne dosahnout pred omezenim nebo vypnutim prostrednictvim ochrany proti prehrati. V navodu k Vasi desce uvadeji, CPU Temperature XX°C/YYY°F a stejnz format pro System Temperature.

A teplotami v programech typu speedfan se nenechte zbytecne desit, casto ctou nesmyslne cidlo nebo data prepocitavaji spatnym zpusobem, je to dan za univerzalnost techto programu, ktere se snazi fungovat s kazdou deskou.

No, úplně se mi to nezdá, protože když přepíšu tu teplotu v C, tak to neodpovídá žádnému ekvivalentu...např. Farnheitu.Jsem lama, ale někde jsem se dočetl, že nejen u Speedfanu, ale i u Biosu může být tato vysoká teplota na nějakém tyristoru, kterým protéká všechno možné, proto má sám o sobě takovou teplotu, ale přitom to není nic špatného...tak nevím. Váš názor, co by to mohlo být?Případně vy máte u temperature v Biosu také dvě hodnoty, ale °C a F?

Ano, ja mam vsechny teploty uvadene +XX°C / +YY°F u vetsiny BIOSu to tak byva a take je pomerne neobvykle, aby BIOS uvadel nekolik teplot na jednom radku. A mate samozrejme pravdu, ze se Vam na desce muze neco prehrivat, ale teplota CPU 120 °C je nesmysl, smysl by to mohlo mit jako teplota chipsetu ve spatne vetrane skrini a/nebo v podminkach pomerne slusneho zatizeni.Prepocet 43/120 samozrejme nesedi, az se k PC dostanete, tak zkontrolujte, mozna jste se prehledl a bylo to 48/120 nebo treba Vase deska pouziva nejaky hodne zjednoduseny prepocet.

Dobrý den,moc děkuji za pomoc, v pondělí se podívám, až budu opět u počítače.Právě, že větraný je velice dobře, a ostatní teploty jsou "na pohodu", proto mě toto docela vyděsilo. Ale podle toho, co píšete, tak jsem asi to F musel přehlédnout. O víkendu to asi nestihnu, ale v pondělí prověřím a napíšu. Každopádně děkuji.

Ano, potvrzuji a sypu si popel na hlavu.První údaj ve v °C a druhý ve F...takže vše v pořádku...Zase o něco klidnější a o něco méně blbější Děkuji za vaší pomoc a rady,Honza lama

Me to odpovida. To, ze to neni presne 120 F, je v tom, ze ta hodnota C je zaokrouhlena na cele stupne.