Teplota Ryzen 5 3600

Dobrý den, mám dotaz ohledně teploty CPU. Mám AMD Ryzen 5 3600 a chladič Wraith Stealth. V klidu mám pc něco kolem 40-45°C a v plné zátěži do 80°C. Klidová teplota se mě zdá docela dost. Chtěl bych se zeptat, jestli jsou teploty ok nebo ne? Ještě jedna vec, v BIOSu jsem si vším že teplota je cca 45°C a postupně trochu stoupá. Je to normální? Děkuji

Odpovědi na otázku

kludova teplota je uplne ok, to by som neriesil, ale ta v zatazi mi pride relativne vela, avsak mas box chladic, tak sa necuduj. Uplne najhorsi musi byt ale ten hluk co to vydava. Kup si tam minimalne Fera3 idealne ninja5, noctua U12S alebo ak mas dost velku bednu, tak potencialne pre dalsi upgrade NH-D15

... teplota v klidu je OK. Mám taktéž Ryzen 5 3600.Pokud chceš snížit teplotu v zátěži = lepší chladič (viz roob). Já osobně jsem nastavil v biosu natvrdo 4200MHz a napětí 1.25V - nelítají tak teploty a teplota v plné zátěži do 70C - chladič SCYTHE Mugen 5 Rev. B

Ano, s originálním chladičem je to standard. Určitě doporučím koupit lepší, bude to tišší v zátěži a dosáhne i vyšších taktů.

Kúpiť lepší chladič (návrhy od roob sú v pohode, ja mám Ninja 5) a zlepšiť airflow v skrini. Nepíšeš, akú veľkú skriňu máš a koľko ventilátorov v nej. Mne najviac pomohlo zraziť teploty práve pridanie ventilátorov do skrine. Napr. nemenovaný mimozemšťan má ARCTIC P12 5 kusov za dobrú cenu, ja mám práve tieto osadené v skrini (hoci keď som ich kupoval ja, boli ešte výhodnejšie).

Časem počítám z pořízením lepšího chladiče. Hluk není tak hrozný, čekal jsem že to bude horší. Ta teplota BIOSu je ok, že stoupá? Myslel jsem že v BIOS není procesor v zátěži. Měl jsem ohledně teploty obavu, hlavně kvůli montáži chladiče. Chladič jsem montovat až ve skříni. Byl to docela problém, měl jsem obavu jestli je tam dost pasty.

v biose hlavne niesu setriace funkcie, teplota v biose je uplne irelevantna

Pasty se dává co nejméně to jde, aby vznikla dosažitelně co nejtenší souvislá vrstva.

Pasta tam byla originál na chladiči. Jak jsem zjistil, chladič je lepší dávat když je deska venku. Tak jsem si říkal jestli jsem pastu nechtěně neotřel a není problém špatnou vrstvou.

Takhle dopadnul můj Ryzen 7 po namontování boxového chladiče..Chladič jsem montoval na vymontovanou desku, při montáži jsem s chladičem hýbal, aby pod možno seděl dobře. Šrouby byly dotaženy nadoraz. https://ctrlv.cz/8oZ2https://ctrlv.cz/xTVVPo odmontování chladiče (po 2 dnech) jsem zjistil toto. Absolutně špatný kontakt. Takže můžeš mít něco podobného.

Jak to chladilo? Asi nějaký špatný kus chladiče.

V klidu kolem 45C, v záteži jsem to netestoval. Měnil jsem desku (byla vadná) a po výměně jsem tam už ten box nedával. Teď mám v klidu cca 40C (ventilátor stojí), v zátěži cca 55 - 60C. Ale já mám starší generaci s větším čipem, která se líp chladila,protože měla větší plochu na přenos tepla.

ta měděná plocha na chladiči je děsně podrápaná.. takhle už to bylo po vybalení jo ? Síla.

Jo, tak to bylo.

Skříň je Fractal Design Focus G. Do skříně jsem přidal ještě jeden dozadu. Takže zatím mám tři.

Ten procesor mám taky a teplota neustále poskakuje i když se nic moc neděje. 45°C je v klidu úplně v pohodě a ani 80°C v zátěži není nic zlého, ale ten hluk musí být otřesný :)

"V klidu mám pc něco kolem 40-45°C. Klidová teplota se mě zdá docela dost."A doma máte kolik stupňů? 0 stupňů nebo víc?

Doma tak kolem 20-25.

O kolik se tedy ohřeje CUP?

CUP of tea asi na 95 stupnu

Na R5 3600 se stock chladičem to umí 88- 90 C (all cores - auto boost) a udrží to, i když lehce vrtulník. S Noctuou auto boost na 3,9 (allcores) a max 70C, pohoda. U her umí auto 4,2, ale nepeče se to zdaleka tolik co při all core. Tzn netřeba oiverkill, ale nějaký věžový si zaslouží, min. tu feru (jen postřeh)

Jsem rád že teplota je ok na Wraith Stealth chladič. Lepší chladič stejně určitě pořídím. Moc všem děkuji.

Já mám teda R5 2600, ale s box chladičem byly ty teploty prakticky stejné. Nyní mám Arctic Cooling Freezer 33 a bežné teploty v idle jsou 28 v zimě, 32 v létě a při 100% zátěži jsem neviděl teploty přes 70. (vlastně teď tam mívám běžně 70 i při běžné práci, jelikož je pasiv kompletně zanesený prachem takže větrák je tam teď vlastně jen na parádu a ještě nebyl čas to vyčistit)To jen tak pro info abys měl srovnání.

Mám stejný procesor a v klidu tak 27 až 33 stupňů, ale to chladím vodníkem all-in-one. Na 80 v zátěži jsem se dostal jen při OCCT testech. Skříň NZXT H710i, takže spousta vzduchu a prostoru.

Na tohle cpát vodníka je fakt úlet Na 80°C se dostanu v OCCT taky, ale se vzduchem za 800 a ještě přetaktovaný 4,2GHz all-core Kdo ti prosímtě poradil vodníka na 65W TDP procesor?

Nikdo. Libil se mi. A třeba časem CPU vyměním.